Kılıçdaroğlu: Miting alanına adalet dışında pankart alınmayacak

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yarın yapılacak Adalet Yürüyüşü’nün final mitingine tek başına yürüyeceğini ifade eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, miting alanına “Adalet” pankartı dışında herhangi bir pankart alınmayacağını belirtti.

On binlerin adalet talebiyle Ankara’dan İstanbul’a devam eden Adalet Yürüyüşü 24’üncü gününde. On binlerin coşkusuyla yükselen “Hak, hukuk, adalet” sloganıyla Tuzla’da başlayan yürüyüş, bugün 16 buçuk kilometre kat edilecek yolun ardında Kartal Dragos Sahili’ne ulaşacak. Yürüyüşün 24’üncü gününde gazeteci, aydın yazar ve sanatçılar da destek amacıyla kortejdeki yerini aldı.

‘İNANCIMIZ VARDI, YÜRÜDÜK’

Adalet Yürüyüşü’nün 24’üncü gününe basın açıklaması ile başlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kimi çevrelerin yürüyüşün İstanbul’a varmasından endişe duyduklarını söyledi. Kararlılıkla İstanbul’a giriş yaptıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “İnancımız vardı, rahat yürüdük. 24’üncü güne vardık. Bu süre içerisinde 4 mevsimi de yaşadık. Soğuk ve sıcak günleri yaşadık. Yağmurlu ve sisli günleri de yaşadık, Türkiye’nin ne kadar güzel olduğunun farkına vardık. Yürüyerek o güzel coğrafyayı izlemek gerçekten son derece huzur vericiydi” dedi.

‘DEMOKRASİNİN GÜZELLİĞİNİ BİRLİKTE YAŞAMALIYIZ’

Yürüyüş güzergahı boyunca destek sunanlara ve protestoda bulunanlara teşekkür eden Kılıçdaroğlu, “Demokrasinin güzelliğini birlikte yaşamalıyız. Birisi protesto ederken, yanındaki destek verdi. Siyaseten de belli bir kültüre ulaşmak beni mutlu eder. Yürüyüşün amacı da adaleti bir şekilde sağlamak. Güvenlik güçlerimize teşekkür ederim. Bir siyasal iktidarın değil de, halkın polisi ve jandarması olunca, halk ile aralarında bir sorun yok. Bir barışçıl bir yürüyüş yaptık, onlarda bizlere desteklerini sundular” diye konuştu.

MİTİNG ALANINA ADALET DIŞINDA PANKART ALINMAYACAK

Yürüyüşün 9 Temmuz’da (yarın) Maltepe’de gerçekleştirilecek final mitingine ilişkin bilgi de veren Kılılçdaroğlu, yürüyüşün 25’inci gününde Dragos Sahili’nden mitingin gerçekleştirileceği alana tek başına yürüyeceğini dile getirdi. Miting alanında “Adalet” pankartı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri dışında herhangi bir pankart ve bayrağın bulunmayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Altı oklu bayrak da istemiyoruz. Milli bayrağımız da var. Başka bir pankart istemiyoruz ve getirmelerini doğru bulmuyoruz. Getirilmesini de provokasyon olarak değerlendiriyoruz” şeklinde uyarılarda bulundu.

Basın mensuplarına da teşekkür eden Kılıçdaroğlu, “İlk günden bu yana zor anlar yaşadınız. Hepinize yürekten teşekkür ederim” diyerek konuşmasını noktaladı.

YÜRÜYÜŞ HAVADAN İZLENİYOR

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması ardından on binlerce yürüyüşçü, aramalar sonrasında korteje alındı. Özel harekat timlerinin zırhlı araçlar ile çembere aldığı yürüyüş korteji, helikopterler ile de izleniyor. Güvenlik önlemlerinin de en üst düzeye çıkarıldığı yürüyüş korteji, 16 buçuk kilometre yol kat ederek, Kartal Dragos Sahili’nde son bulması bekleniyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR