Kılıçdaroğlu rest çekti: Şantajlar beni korkutamaz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Londra ziyareti sırasında CNN Türk Muhabiri Ünal Kaya’nın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atina ziyareti sırasında gündeme getirdiği “Lozan Antlaşması gözen geçirilmeli” çıkışına destek verdi.

 “SEÇİLMİŞ MÜFTÜYÜ ZİYARET ETTİM”

 Kılıçdaroğlu, “Yunanistan Lozan Antlaşmasının kurallarına uymuyor. Yunanistan’daki müftünün seçimle gelmesi lazım. Ama atamayla geliyor. Ben Yunanistan’a gittiğim zaman seçilmiş müftüyü ziyaret ettim, atanmış müftüyü ziyaret etmedim” dedi.

 “ERDOĞAN KENDİSİNİ DEVLET OLARAK GÖRÜYOR”

 Hakkındaki soruşturma ve dokunulmazlığının kaldırılması hakkındaki iddilar için Kılıçdaroğlu, “Erdoğan kendisini Cumhurbaşkanı ya da Başbakan olarak değil, devlet olarak görüyor. Bu tehlikelidir. Hangi baskıyı uygularsa uygulasın, haklı bildiğim her konuda Erdoğan’ı ve hükümeti eleştirmeye devam edeceğim. Bu ülkede tüyü bitmemiş çocuk, yeni doğan çocuk vergi öderken, Cumhurbaşkanının yakınları Türkiye’de vergi ödememek için Man Adası ile ticari ilişkiye girerlerse bunu ben dile getirmeyeceğim de kim dile getirecek. İstedikleri kadar savcılarıyla, hakimleriyle yola çıksınlar. Ben doğruları sonuna kadar söyleyeceğim. İstedikleri gibi tehdit etsinler, şantaj yapsınlar, bunlar beni korkutamaz” dedi.

 DOKUNULMAZLIK İSTEMİYORUZ

 Dokunulmazlık dosyasının Meclis’e gelmesi halinde kaldırılmasını isteyeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Biz dokunulmazlık istemiyoruz. Eğer hesap vermekse, onlar da gelsin milletin önünde hesap verelim. Oturup beni eleştireceğine neden karşıma çıkmıyor. Dünya kadar televizyonu var. Gelsin karşıma çıksın. Niye korkuyor. Hani dünya lideriydi” diye konuştu.

 HİÇBİR KORKUM YOK

CHP lideri “tutuklanmaktan korkuyor musunuz?” sorusuna ise “Hiç bir tedirginliğim yok. İnandığım dava haklı bir davadır ve sonuna kadar yürüyeceğim” diye yanıt verdi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR