Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz Maltepe’de bitecek

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 15. gününde canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, çok merak edilen “Adalet Yürüyüşü nerede bitecek” sorusu için de “İstanbul Maltepe’de bitecek” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Yürüyüş İstanbul Maltepe’de bitecek. Umarım güzel bir miting gerçekleştireceğiz. Doktor arkadaşlarımın önerisi var, tempoyu koruyun diye. Bazen dozu kaçırıyorum daha hızlı yürüyorum. Biraz daha yavaşlıyoruz uyarı üzerine sonra belli bir tempoda devam ediyoruz.

Bir davaya inanıyorsanız, haklı olduğunuza inanıyorsanız emin olun yürürsünüz. Düzenli spor yapan bir insan değilim. Adalet için bir yürüyüş yapalım dedik, sağ olsun yalnız bırakmadılar.

(CHP’li vekilin ‘Erdoğan ve AK Parti Lahey’de yargılanacak’ sözleri) Doğru bulmuyorum. Şantajla kaybedecek zaman yok. Varsa elinizde bir koz, savcı orada hâkim orada. Hâkim ve savcı sizin zaten. Alırsınız yargılarsınız. Ne olacak? Biz çekinecek miyiz?

Kendi söylemlerine dikkat etmeliler. Bizim ve FETÖ’nün sözlerini kıyaslayacaklarmış. Vallahi çok mutlu oluruz. Eleştirdiğimizde kıyameti koparıyorlardı ‘Hoca Efendi’ye bunu nasıl söylersiniz.’ diye. Kendi sözleri ile FETÖ’nün sözleri arasında paralellik var. ‘Aynı menzil’ sözünü eden ben değilim ki, ‘aynı menzil’ lafını söyleyen onlar. Gülen cemaatini devlete yerleştiren kim? Ben miyim? Bizim ve FETÖ’nün söylemlerini karşılaştıracaklarmış. Çok ama çok mutlu olurum. Duyduğum en iyi haber. Vallahi çok mutlu olurum.

Siz Gülen cemaatinden şikayet ediyorsunuz. Gülen cemaatini devletin içine yerleştiren kim? Bir kişi hâkim olacaksa, savcı olacaksa, kaymakam, vali olacaksa nereye gidiyordu? Önce Pensilvanya’dan izin alıyorlardı. Bunların tayinini kim yaptı? Keşke bir araştırma yapsalar da biz ne söylemişiz onlar söylemiş görsek.

Sesimin kesilmesi arayışı var, bundan korkmayız.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR