Kılıçdaroğlu yürüyüşün 14’üncü gününde: Kimse engel olmasın

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adalet Yürüyüşü’nün 14’üncü gününün startını veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, protesto ve provokasyonlara karşı yine uyardı. Kılıçdaroğlu, “Ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. İstanbul’a kadar gülerek, eğlenerek yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark’tan başlattığı yürüyüşe devam ediyor. Yürüyüşün 14’üncü gününde konakladığı Kalıcı Konutlar Yolu Mevkii’nde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün her geçen gün daha bereketli ve güzel hale geldiğini söyledi.

‘HEP BİRLİKTE ALKIŞLIYORUZ’

Protestolara ve provokasyonlara dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar da oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provokasyondan sonra gerek ben gerek arkadaşlarım gerek yürüyüşe katılan vatandaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz, güzel bir örnek olması açısından son derece önemli” diye konuştu.

‘GÜLEREK VE EĞLENEREK DEVAM EDECEĞİZ’

Kılıçdaroğlu, İstanbul’a kadar gülerek, eğlenerek ve kararlılıkla yola devam edeceklerini vurguladı. Hiç kimsenin buna engel olmaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Biz her türlü baskıya ve provokasyona karşı hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Bütün katılımcılara yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi sevgiyle, hoşgörüyle karşılayan Düzce halkına da teşekkürlerimi iletiyorum” ifadesini kullandı.

ÖĞLEDEN SONRA MYK TOPLANTISI

Kılıçdaroğlu, öğleden sonra partinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının yapılacağını bildirdi. Kılıçdaroğlu, daha sonra elinde “Adalet” yazılı dövizle yürüyüşüne başladı.

Korteje bugün, Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, Birleşik Haziran Hareketi heyeti ve oyuncu Rutkay Aziz de katıldı.

Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu kortej, “Hak, hukuk, adalet” sloganları atarak Sakarya istikametinde ilerliyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti otobüsünden provokasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR