Kırmızı Kedi Yayınevi: Serbest bırakırsanız kundaklamayı önleyemezsiniz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Kırmızı Kedi Yayınevi’ne saldırının gerçekleştiği bölgedeki kameraları incelemesiyle, saldırganlar 1991 doğumlu Hüseyin Uğur Yaman ve 1981 doğumlu Mustafa Tonkal geçen Cumartesi yakalandı. Polis, saldırı gerçekleştikten sonra bindikleri taksinin şoförünün de bilgisine başvurdu. Taksi şoförü, şüphelilere nefes nefese olmalarının nedenini sorduğunu ve “Parkın içinde bulunan iki tane kangal köpeğin saldırdığı” yanıtını aldığını anlattı. Taksi şoförü gözaltındaki saldırganları da teşhis etti.

 

İfadeleri alınan saldırganlar Yaman ve Tonkal ise suçlamaları kabul etmedi. İki isim de, olay günü taksiye binerek Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki “Evet” sempozyumuna katılmaya gittiklerini iddia ettiler. 

 

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden açıklama

Konuya ilişkin Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon açıklama yaptı.Hepkon açıklamasında,  “Emniyet Teşkilatı, Kırmızı Kedi Yayınevi’ne saldırdığını tespit ettiği iki kişiyi cumartesi günü gözaltına aldı. Bölgedeki bütün kameraların incelenmesiyle başarılı bir operasyon yürütüldüğü görülüyor. Bu durum ne kadar sevindiriciyse de, yakalanan bu kişilerin aynı gün içerisinde ifadelerinin alınıp serbest bırakılması o kadar düşündürücüdür. Kırmızı Kedi’ye saldırının basit bir cam kırma, mala zarar verme olarak gösterilmesi kabul edilemez. Mahallenin çocukları futbol oynarken camımızı kırmamıştır. Bu planlı bir terör saldırısıdır. Saldırı esnasında ‘Sabahattin Önkibar akıllı olsun’ diye tehditler savrulması da, bu işin mala zarar verme şeklinde sulandırılamayacağını göstermektedir. Aynı dönemde Büro-Sen lideri Fahrettin Yokuş’a silahlı saldırı ve bugün Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kundaklama girişimi Kırmızı Kedi’ye saldırının, tıpkı Yeniçağ gazetesine saldırı gibi, bir terör dalgasının parçası olarak değerlendirilmesi gerektiğini gösteriyor. Kırmızı Kedi’ye saldıranları gözaltına aldığınız gün serbest bırakırsanız, iki gün sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kundaklanmasını önleyemezsiniz. Altını çizerek söylüyoruz; Kırmızı Kedi’ye yapılan bir terör saldırısıdır ve gereği yapılmazsa yeni saldırıların da önünü açacaktır.” dedi.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR