Kışladaki zehirlenmeye ilişkin 40 kişi gözaltında

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Manisa’da askerlerin zehirlenmesi ile ilgili 16 kişinin daha gözaltına alınması ile beraber gözaltına alınanların sayısı 40’a yükseldi.

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda yaşanan zehirlenme vakası ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Rota Yemekçilik firmasının çalışanları olduğu öğrenilen 16 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanların sayısı 40’a yükselirken, Manisa Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri sürüyor.

MANİSA BAROSU: ŞİRKET, BAKANLIKLAR VE KOMUTANLARIN SORUMLULUĞU VAR

Öte yandan konuya dair Manisa Barosu da açıklama yaptı. Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan tarafından yapılan açıklamada, zehirlenme olayıyla ilgili titiz bir çalışma yürütüldüğü savunuldu. Çalışmaları gözlemlediklerini izlediklerini belirten Arslan, asker ve ailelerine hukuki destek sunmaya hazır olduklarını belirtti. Yaşanan zehirlenme olayında askerlerin yemeklerini hazırlayan şirket, bakanlıklar ile komutanların da sorumluluğu olduğunu belirten Arslan, “Bu zehirlenme olaylarının üst üste gelmesi aslında olayın çok iyi bir şekilde derinlemesine araştırılma yapılması gerektiğini gösteriyor. İlk aşamadan itibaren bunun yapılması gerekiyordu” dedi. Hiç kimsenin sorumluluktan kaçamayacağını belirten Arslan, “Zehirlenme sebebi ne olursa olsun, bu sebebin önceden tahmin edilmesi ya da ilk gerçekleştiği andan itibaren önlemlerin alınması gerekirdi” dedi. Arslan, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmaya dahil olacaklarını belirtti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR