Kızılkaya’nın asistanından tehdit

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Başbakanın başdanışmanlarından Muhsin Kızılkaya’nın asistanı Harun Bayhan, dairesini DBP’ye kiraya veren Recep Akar’ı tehdit etti. HDP’yi ‘terör örgütü’ olarak itham eden Bayhan, telefon görüşmesinde sürekli devletin gücünü kullanmakla baskı kuruyor

Colemêrg’de (Hakkari) DBP’ye dairesini kiraya veren Recep Akar isimli yurttaş, Başbakan’ın başdanışmanı Muhsin Kızılkaya’nın asistanı Harun Bayhan tarafından tehdit edildi. Bulunduğu makamın arkasına sığınan Bayhan, Akar ile yaptığı telefon görüşmesi boyunca devletin gücünü baskı altına alma aracı olarak kullanıyor. DBP’ye dairesini kiraya verdiği için “terörist” ilan edilen Akar, ayrıldığı eşi Şükran Kızılkaya’nın ailesi tarafından tehdit edildiğini belirterek, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Akar, bu süre içerisinde Kızılkaya ailesi ve Muhsin Kızılkaya’nın asistanı Harun Bayhan ile yaptığı telefon görüşmelerinin kayıtlarını savcılığa teslim etti. Bayhan’ın HDP’yi “terörist” ilan edip Akar’ı baskıladığı telefon tapelerinin bir kısmı şöyle: Recep Akar: (…) Şuan karakolda ifade veriyorum… Harun Bayhan: Bak Recep kendine gel, bak pişman ettirme, gerçekten kendine gel, yaptıklarını biliyoruz. Recep Akar: (…) Sen daha Recep Akar’ın kim olduğunu, devletine ne kadar bağlı olduğunu bilmiyorsun… Harun Bayhan: Recep sen devletine bağlı olsan HDP’ye binanı vermezdin… Recep Akar: Beni tehdit ediyorsunuz, terörist diye suçluyorsunuz… Harun Bayhan: Peki sen söyle, HDP terör örgütüne kim verdi o binayı. O binanın sahibi sen değil misin? Recep Akar: Herkes benim kiracım olabilir. Harun Bayhan: O binanın sahibi sen değil misin?

Kaynak, Muhsin Kızılkaya 

Kızılkaya ailesinin devlet gücüyle kendisini baskı altına almaya çalıştığını ileri süren Akar, HDP’ye başvurarak, sesinin duyurulmasını istedi. Akar ile görüşen HDP Eşbaşkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, şunları söyledi: “Akar, Hakkari’de bilinen bir esnaf. DBP’ye binasını kiraya verdiği için tehdit ediliyor. ‘DBP’ye yer verirsen, aileni de seni de perişan ederiz’ diyorlar. Olayın kaynağı Muhsin Kızılkaya’ya dayanıyor. Bu aile şu anda devletin gücüyle vatandaşın can ve mal güvenliklerini tehdit ediyor. Bizim partimize de başvuru yaptılar. Kızılkayalar Hakkari’de kayyım, valilikte patron, Ankara’da bilirkişiler. İnsanlarımızdan elinizi çekin çağrısını yapıyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR