Koçgiri Kültür Derneği, 6 Mayıs’ta İstanbul’dan Maraş’a doğru yola çıkıyor

Koçgiri Kültür Derneği Alevilere yönelik asimilasyona dur demek için Maraş’a gitme kararı aldı. 6 Mayıs’ta Maraş’ta olacaklarını duyuran dernek, tüm canları Maraş’a davet ediyor.

Maraş aşağı Terolarda yaşanan mülteci kampı krizi devam ediyor. Alevi köylerinin ortasına kurulan kampa karşı pek kurum ve kuruluş destek için Maraş’a gitme kararı aldı. Koçgiri Kültür Derneği de 7 Mayıs’ta tüm canları Maraş’a davet ederek asimilasyon politikasına dur demeye çağırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan dernek, “Maraş ile gündemimize giren Suriyeli cihatçı mülteciler sorunu gizli ve sistematik bir devlet politikası haline gelmiştir. Bu mesele bizim açımızdan tarihi ve siyasal bir meseledir. Devlet gizli ve bilinçli olarak kabul ettiği bu mültecileri Alevi nüfusu ile Kürt nüfusunun yoğun olarak yaşadığı Maraş, Malatya, Sivas, Tunceli, Erzincan, Çorum ve Tokat hattına yerleştirerek bir asimilasyon politikası daha uygulama çabası içerisindedir. Bu gün Maraş’ta başlayan ve diğer bölgeleri hedef alan bu gizli ve sistematik devlet politikalarına karşı bir çok toplantı yapıldı. Bu toplantılar sonucunda yol haritaları çizildi…” denildi.

Maraş’ta kurulmak istenen cihatçı mülteci kamplarına karşı 6 Mayıs 2016 tarihinde saat 21:00’da tüm kurum ve kuruluşlar ile tüm canları dayanışma için Maraş’a gitmeye davet eden dernek herkesi bir olmaya çağırıyor…

Otobüs Hareket Noktası : Koçgiri Kültür Derneği
6 Mayıs 2016 saat 21:00

İletişim Bilgileri :

Rıza Karaman : 0532 273 31 26
Zeynel Soysal  : 0538 672 31 88
İbrahim Dede   : 0536 254 34 21

EN SON EKLENENLER