Köylerde tiyatro ile açlık grevlerine dikkat çekildi

Post date:

Author:

Category:

Batman’da bir grup tiyatrocunun, mahalle ve sokaklarda başlattıkları sokak tiyatrosu bu kez köylerde sergilendi. Oyuncular tarafından merkeze bağlı Meymuniyê ve Suçeken (Şikefta) köylerinde sergilenen “Şemaq” isimli tiyatro oyununa köylüler yoğun ilgi gösterdi.

Batman’da bir gurup tiyatrocunun “Ya tarihte rol olacağız ya da öylesine yaşamış olacağız” sloganı ile Batman’ın çeşitli mahalle ve sokaklarında başlattıkları sokak tiyatrosu bu kez Batman’nın köylerinde sergiledi. “Şemaq” adlı oyunlarını bu kez Batman merkeze bağlı Meymuniyê ve Suçeken (Şikefta) köylerinde sergileyen tiyatrocular, Şakran Cezaevi başta olmak üzere bölge ve Türkiye’nin cezaevlerinde açlık grevine giren tüm siyasi tutukluların direnişlerini selamladıklarını ve oyunlarını açlık grevine giren tüm siyasi tutuklular için sergilediklerini ifade ettiler.

Oyunun son bulmasının ardından Dengbêj Muzafferê Celdekî, tarafından açlık grevine girenler için klamlarını bu kez açlık grevindeki tutuklular için söyledi. Köylerdeki tiyatro ve dengbêj etkinliği yurttaşların alkışları ile son buldu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR