KPSS sonuçları açıklandı – KPSS 2017/2 tercih sonuçları sorgula

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

KPSS-2017/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme  işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile 6 Aralık 2017 tarihinde saat  15:20’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişilebilir.

KPSS 2017/2 TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Adaylara saygıyla duyurulur.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILDI?

Yerleştirme işlemleri, merkezi olarak ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Kılavuzda belirtilen kadro ve pozisyonlar için adayların gerekli şartları yerine getirip getirmediğine bakılacak. Gerekli şartları taşımadığı halde tercih yapanların, tercihleri iptal edilecek.
Yerleştirme işlemlerinde bir kadro ya da pozisyon için aynı puana sahip adaylar tercih yapmışsa; mezuniyet tarihi önce olan öncelik kazanacak. Mezuniyet tarihlerinin de aynı olması halinde yaşı daha büyük olan öncelikli olacak. İşlemlerde ilk olarak aday birinci tercihine yerleştirilmeye çalışılacak. Birinci tercih olmazsa ikinci tercihe bakılacak. Sırayla tüm tercihlere bakıldıktan sonra seçilemeyenler, yerleştirilmemiş olacak.

2018 KPSS TARİHLERİ

KPSS tercihleri sonucunda yerleştirilmeyen adaylar, 2018 KPSS’ye girebilecek. Açıklanan sınav takvimine göre;

– KPSS Lisans 22 Temmuz’da yapılacak. Başvurular 10 Mayıs ve 21 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar 31 Ağustos’ta açıklanacak
– KPSS Alan Bilgisi 28-29 Temmuz
– KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 5 Temmuz
– KPSS Ön Lisans 4 Kasım’da yapılacak. Başvurular 8 Ağustos ve 12 Eylül tarihleri arasında alınacak
– KPSS Ortaöğretim 7 Ekim’de yapılacak. Başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar, 8 Kasım’da ilan edilecek.
Sınavlar için başvuru işlemleri, ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminden yapılacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR