Kraliyet sarayına saldırı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde kraliyet sarayına cumartesi günü yapılan saldırıda, 2 asker öldürüldü, 3 kişi de yaralandı.

Sarayın kapısına aracıyla gelen kişinin 28 yaşındaki Suudi Arabistan vatandaşı Mansur El Amrı olduğu belirtildi.
Saldırgan, Kraliyet Muhafızları tarafından vurularak öldürüldü. Olay ile ilgili soruşturma açıldığı, sonuçlarının daha sonra kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.

ABD’nin Cidde Konsolosluğu, Suudi Arabistan’daki ABD vatandaşlarını, Cidde’deki Selam Kraliyet Sarayı çevresindeki bölgelerde dikkatli olmaları yönünde uyardı. Konsolosluktan yapılan yazılı açıklamada, “Medyada Cidde’de Selam Sarayı’na saldırı düzenlendiği haberleri yer aldı. Saray, Endülüs yolu çevresinde bulunuyor. Polisin çalışmalarının devam etme ihtimali nedeniyle bu bölgelerdeki ABD vatandaşlarına dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. Bir süredir kraliyet ailesi içinde taht oyunları vardı ve gözaltılar yapılıyordu. 4-6 Ekim arasında Rusya’yı ziyaret eden ilk Suudi Arabistan Kralı Selman olmuştu. Selman, Rusya başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Dimitri Medvedev ile görüşerek, S-400 savunma sistemi, TOS-1A füze fırlatıcıları, Kornet-EM roket fırlatıcıları, AK-103 saldırı tüfeği vb. alımı anlaşması imzalamıştı.

3

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR