Kravatlı üfürüçüler, üfürükçü cemaatçiler, parkasız mekanikçiler

0
270

Hak Aşkı, Xızır Hikmeti, Pirim Seyit Nesemi’nin Nefesi İle…

Zaman yalan ile talan edilirken, heyhat Hakikat süreğini sürer. Sadece aklı evveller zamanı kandıracaklarını düşünürler. Gök kubbe altında söylenmemiş söz yok iken. Bu dertten en çok da şöyle bir baktığımızda Hak Yol Aleviler muzdaripiz. Konu başlığını bana yazdıran Kravatlı Üfürükçülerin Gök Tanrı nidalarıyla dinlendikleri Cumhuriyet Gazetesi mahkemesi oldu. Çok çektik bu ne idüğü ne düdüğü belirsizlerden. Bunların İlk kitabı lise döneminde elime geçmişti. Alevilikle ilgili bir kitap bulduğum için mutlu olmuştum. Okudum, okudukça zihnimi yitirdiğimi fark ediyordum. Okurken Ape Kekil’in sesi yankılanıyordu kulağımda o meşhur sözü ile.

“ Dil Ture, Can Nure, Ker Cirane ki Başe, Aleme Diz Pire, Heyan Tu Pe Diza Drevi. Pe Kera Xwe Here. Diz Xaine Tere, Ciran Girane Dimine.”

“ Yürek derin bir çuvaldır, can ise nur, eşek iyi bir komşudur. Hırsız çok Alemde, hırsızların peşinden koşacağına eşeğin peşinden yürü. Hırsız haindir gider. Komşuluk ağırdır ama kalır.”

Bu Kravatlı Üfürükçüler iktidarlarının istediği Devşirme Aleviliği Osmanlının, Balım Sultan eli ile yaptığı gibi Cumhuriyet döneminde de devam ettirmek amacıyla görevlendirilmişlerdir. Devşirmeler Anadolu Halklarından öç almak istiyor. Son neferimiz kalana kadar birbirine kırdırmaktır niyetleri. Beyaz Türklük kanlarında çılgınca dolanmaktadır. İmha edilmiş kaynaklarımız üzerinden yeni Sunni ve Şia tandanslı tabi ulusalcı, İslam hakikatinden, Hakk Yol özünden koparılmış. “Anadolu Aleviliği” terimi ile coğrafyası sınırlandırılmış yalnızlaştırılmış. Tüm Halklardan korkan katliamlara iktidar ve onun uşakları ile uğratılmış. “Benim Kabem İnsandır” terimi ile Maddeci bir çıkış yaptırılmış. Her zulmün başı insan iken cümle canın rızalığının hesabını hangi Alevi verecek ise. Kapitalizme köle, ırkçılığa nefer alan açılmış. Pir Hüseyin’e bağlılığımızı kafasına vura vura yas tutturup. Aptallaşma olarak sunulmuş. Farsın ihaneti kafasına vurabilir. Lakin Pir Hüseyin’i Kufe’ye çağırıp sahip çıkmamış. Sonrasında iktidarını kurmak için nefer yapmış Nehaklardır da ondan o kadar dövünüyorlar. Pir Hüseyin Hak Yolda ise Nur kapısıdır. İktidar karşısında Hakk söylemenin onurudur. Muhammet Mustafa’nın, Aliyel Murteza’nın ve cümle zamanın Ana Fatma Şefaatine Nail olmanın gayretidir. Toprak damlarımız altında bize ikrar verdirilen. Bu üfürükçülerin devşirme soytarılığında değil. Her katliamdan sonra bu kravatlı üfürükçülerin sayısı çoğalmış. Bizim postumuzu giyip etrafına toplamış biraz ciğerimiz ferahlayıp şöyle başımızı kaldırdığımızda Yezid’ler ile tekrar bir araya gelip Vatan Millet Sakarya deyip kanımıza girmişlerdir. Halende durmadan üfürüyorlar. Birçoğu kurumlarımıza çöreklenmiş üfürüyorlar, Siyasi partilerde Üfürüyorlar baş üfürükçü ve yardakçıları da orada tabi. Bir de Nehakla üfüren Üfürükçü cemaatçiler var tabi. Onlarda FETÖ ağabeyleri gidince biraz öksüz kaldılar ama. Şimdi başka ağabeyler devrede. Birde kuyruklarından yakalanmışlar ki sormayın. Bir tarafa da kıvıramıyorlar. Yoksa FETÖ ha BÖÖÖ ha Cami Ha! Cemevi Ha! Gıdı! Gıdı! Bıdı! Bıdı! Arada onlarda üfürüyor. Zaten üfürmeleri şimdi defterlerde geziyor. Kirini, Pasını bi silemedik. Olmayan Anayasa da delik arıyorlar. Alevileri diplomasi ile kurtaracaklar. Hele bu dönemde ‘Titrerim Mücrim Gibi, Baktıkça İstikbalime’ diyesi geliyor canın. Sonra Pir Hüseyin’in gayreti sarıyor ruhumu meydan bırakmak bunlara yola ihanettir.

Ah birde Yeşil Parkanın Hüseyni değerini bilmeyen Mekanikçiler var onların derdi de cabası. Kanlarında ki Milliyetçiliği solculukla besliyorlar. Turan Dursun akıllılar Aleviliği kurtaracaklar. Onu pirlerimizin sakalını iktidarla bir olup yolmadan düşünecektiniz. Bir milyon kolluğa vergi verirken gıkınız çıkmaz. Onların da canı sıkıldıkça bizi katleder. Bizim pirimize verdiğimiz yılda bir çeralığı haraç sayarsınız. Muhammet Mustafa’ya Xızır nuruyla musahip olan Aliyel Murtezayı katil ilan edersiniz. Filistin de birkaç tokat yemişin hıncını alamamışın Arap düşmanlığını Alisiz Alevilik diye yersiniz. Hakk Yol Aleviliğin cümle Hakikat süreklerinde ırkın, dilin, dinin bir olduğuna aklınız ermez öyle mi. Denize Kurban olasınız ne diyelim. İttihat’ın attığı Turan Dursun zokasını öyle bir yutmuşsunuz ki. Nefretten gözleriniz bir şey görmüyor. Değerlerimize küfür ederek değil bizden adam devşirmeyi. Kerbela da susuz bırakırsınız. Deniz Aşkına, Hüseyin Aşkına, Yusuf Aşkına, İbrahim Aşkına biraz ciddi olun. Hakikatte yol yürüyeceksek Hakk Yol Aleviliği doğru anlayın Kal u Bele den gelmek nedir doğru anlayın. 72 Halka nazar etmek nedir düşünün. Xızırlaşmak nedir nurunuza bakın. Hıncınız bize değil Ne hak’a olsun. Yoksa birkaç ciddiyetsiz yüzünden ‘Gul u Gureder’ diyeceğiz. Haberiniz olsun. Aleviliği bu kadar dert etmişler ise Avrupa da Yehova Şahitlerinin devşirdiği Alevilere ulaşsınlar yolu anlatsınlar. Sanal alemde bol kepçeden atmasınlar. Müdahale edilmez ise soytarılığa dönecek çünkü.

Değinmeden geçmek canımıza dert olur. Pir Hüseyin’e ihanet olur. On iki İmam (Rociya İmama) oruçlarımız. Hakk Yolunda yürüyen Yolun evlatlarına, Şehadetlerine minnetimizdir. Yoksa sizlerin Osmanlıca fantezilerinizle toplumumuzu uyuşturma Mah-ı Matemimiz, Yas-ı Matemimiz orucumuz değil. Roci yeni günü görmenin şerefli devridir. Roci cümle canın uyanan Çerağı’na duyulan minnettir. Her yeniden doğuma şükranımızdır Aşure’miz. Beş bin yıldır devam eden gelenektir. Devre koydunuz uymak için Nehakın çarkına olmadı. Şimdi de Nehak gibi toplumu uyuşturmak için olmadık hırpalamalara giriyorsunuz. Zaman ardını taşır, zamanı Hakk ile bilenler, cümlesinin Hakk yolda nefer olduğunu bilir. Biz Yolun evladına ölümü yakıştırmayız. Çerağı ile nurlanır. Gayreti ile Cat ederiz. Bilinmelidir ki orucumuz Pir Hüseyin şahsında özümüzü dara çektiğimiz. Binyılların yola canfeda kurban verilmiş evlatlarına olan yasımızdır. Her Ay (Meh) bir Çerağ, Her mevsim birbirine Niyaz. Her yıl Xızır nuruyla Çarx’tadır. Her saniye Bin Yıl, Her Bin Yıl saniyede Dara çeker kendini. Hallac Binyılların Kerametidir. Pir Hüseyin binyılların hakikati ile Cümle varlığa verilmiş ikrarımızdır. Nuh u Nebi’den onun öncesinden canımız yarattığı tufana karşı. Ana Fatma’nın, Meryem Ana’nın, Sara’nın, Hatice Ana’nın şefaatine nail olmak içindir. Kurban olan Ana kadının evlatlarıdır. Doğa Ananın evlatlarıdır. Özümüz dardadır onların huzurunda. Yasımız Şefaatlerine nail olmak için af dilemektir. Zulüm ettiğimiz Hakk’ın Emri Rızasını çiğnediğimiz, Hayvanata, Nebatata, İnsanata yaptığımız zulmün yasıdır. Ana Fatma’nın, Doğa Ana’nın şefaatine nail olmak için, Rızalığa durduğumuz zamandır.

Ya Hakk Yola kör bakanların gözlerini nur eyle. Yola Yezidlik edenlerin gözlerini kör eyle. Ya Xızır Hakk Yolda nefer olanların gayretlerini ruhlarımıza par eyle. Matem niyetleriniz Hakk katına yazıla, yola revan olanların ruhlarına değe. Yezidler önünde Hakk Yolda Pir Hüseyin gibi dik durmayı nasip eyle. Aşk ile…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here