‘Kürt köylerini bombalayan bir liderden ahlâk dersi alacak değilim’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması nedeniyle protestolar sürerken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu “Kürt köylerini bombalayan bir liderden ahlâk dersi alacak değilim” ifadelerini de kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından başlayan protestolar sürerken, konuyla ilgili İsrail’e “terör devleti” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan yanıt geldi.

BBC’de yer alan habere göre açıklama, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında geldi. Netanyahu, Erdoğan’dan ahlâk dersi alacak değilim” ifadelerini de kullandı.

Netanyahu’nun açıklamaları şöyle:

“Sayın Erdoğan İsrail’e saldırdı. Kendi ülkesinde Kürt köylerini bombalayan, gazetecileri hapse atan, İran’ın uluslararası yaptırımları delmesine yardım eden ve Gazze dahil teröristlerin masum insanları öldürmesine yardım eden bir liderden ahlâk dersi alacak değilim.”

ERDOĞAN: İSRAİL TERÖR DEVLETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas’ta yaptığı konuşmada İsrail’i “terör devleti” olarak tanımlamış ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararının yok hükmünde olduğunu söylemişti.

Konuşması sırasında İsrail’in yıllar için topraklarını genişletmesini haritalarla gösteren Erdoğan, “Filistin mazlum, mağdur. İsrail tam bir işgal devleti. Dünyanın almış olduğu hiçbir kararı bugüne kadar bu İsrail tanımamıştır” dedi.

Genç bir erkeğin gözaltına alınırkenki fotoğrafını da gösteren Erdoğan, “İsrail terör devletidir, terör. 14 yaşındaki çocuğu, gözleri bağlı olarak bu teröristler bakın ne halde sürüklüyorlar” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR