Laiklik, halkı kin ve düşmanlığa tahrik sayıldı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Haziran Hareketi’nin laiklik bildirisini dağıtan CHP’li Aytuğ Atıcı hakkında fezleke hazırlandı. Fezlekeye göre laikliği talep etmek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle eşdeğer tutuldu.

Birleşik Haziran Hareketi’nin geçen yılın ekim ayında ‘Laikliği Kazanacağız’ isimli bildirisini dağıttığı için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı hakkında fezleke hazırlandı.

Eşit ve özgür bir ülke için laiklik talebinin yer aldığı bildiride geçen ifadeler “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” sayıldı. Haziran Mersin Meclisi geçen yıl Forum AVM’de bildiriyi dağıtmak istemesi üzerine polis tarafından engellendi ve 8 Haziran Hareketi üyesi gözaltına alındı.

Laiklik talebini dile getirenlere yönelik saldırının ardından CHP’li Atıcı laiklik talebine sahip çıkmak ve gözaltındakilerle dayanışmak için Haziran Hareketi’nin bildirilerini Mersin’de dağıttı. Atıcı’nın bu eylemi üzerine hakkında felzeke hazırlandı. Hazırlanan fezlekede laiklik talebi ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ biçiminde değerlendirildi.   

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR