“Maraş 78-Kültürel Soykırım” Konferansı yapılıyor!

Share

Maraş katliamının yıldönümünde, Levh-i Kalem Alevi Fikir Topluluğu / Sev-Der / Küreçik-Der / Hasanali-Der / Uzunpınar-Der / Uzunhasan-Der / Kaşan-Der / Güç-Der / Köşk-Der ve Avrupa Maraş Girişimi  “Maraş 78-Kültürel Soykırım” başlığıyla bir konferans düzenliyor. Maraş Katliamı ile Yüzleşmek ve Maraş’ta Kültürel Soykırım konularının mercek altına alınacak.

28 Aralık günü Okmeydanı Cemevi’nde yapılacak olan anma, “Memleketim Maraş-Birina Raş” isimli belgeselin gösterimi ile başlayacak.

Konferansın, “Maraş Katliamı ile yüzleşmek” başlıklı İlk oturumunda moderatörlüğü gazeteci Cemo Doğan yapacak. Dönemin tanıklarından, Elif Tabak, Ali Doğan, Şıxo Bakır ve Hüseyin Çapartaş’ın da konuşmacı olarak katılacağı konferansta Eğitimci Mustafa Mamaklı da yer alacak.

Konferansın, moderatörlüğünü Gazeteci-Yazar Şükrü Yıldız’ın yapacağı ikinci oturumunda ise, “Maraş’ta Kültürel Soykırım” konuşulacak. İkinci oturuma konuşmacı olarak ise, akademisyen Sema Özveren, Yönetmen Zeynel Doğan, Yazar Mehmet Kömür, Gazeteci Mazlum Doğan, Sanatçı Ali Üstünses ile barış ve doğa aktivisti İsmail Sakarat katılacak.

Konferansın ardından, Kantarma Sinemilli Dedeleri ile muhabbet cemi düzenlenecek. Muhabbet Cemi’ne, Şıxo Bakır, Ali Ekber Bakır, Tacım Bakır, Ali Soysüren ile Telli Ya Mado, Adıyaman’dan Ali Sizer  katılacak.

EN SON EKLENENLER