Macron: Suriye’de Rusya’yla birlikte çalışacağız

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 Fransa’nın başkenti Paris’te, Versailles Sarayı’nda bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasındaki ilk yüz yüze görüşme sona erdi.

Putin ve Macron, 2 saat 45 dakika süren görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

MACRON: HİÇBİR KÜRESEL SORUN RUSYA OLMADAN ÇÖZÜLEMEZ

Rusya ile işbirliğini geliştirmekten yana olduklarını belirten Macron, uluslararası gündemdeki hiçbir önemli sorunun Rusya’nın katılımı olmadan çözülemeyeceğini vurguladı.

‘SURİYE’DE İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ’

Önceliklerinin terörle mücadele alanında işbirliği olduğunu kaydeden Macron, “Bu konuda Rusya’yla birlikte çalışacağız. Suriye’deki durumu daha iyi hale getirmek için sahadan bilgi paylaşacağız” dedi.

‘TERÖRLE MÜCADELE ÇALIŞMA GRUBU KURACAĞIZ’

Rusya lideri Putin de, Macron ile terörle mücadele çalışma grubu kurma konusunda anlaşma sağladıklarını ifade etti. Rusya ve Fransa’nın uluslararası konularda ortak temas noktaları olduğunu gördüğünü söyleyen Putin, iki ülkenin Suriye, Ukrayna, Kuzey Kore’deki sorunlara ortak çözüm üretme konusunda kararlı olduğunun altını çizdi.

‘SURİYE KRİZİNDEKİ POZİSYONUMUZ ÇOK İYİ BİLİNİYOR’

Suriye’de terörle mücadele faaliyetlerine de değinen Putin, şöyle konuştu: “Suriye krizindeki pozisyonumuz çok iyi biliniyor. Hali hazırda iç sorunlarla boğuşan ülkelerde devleti yıkarak terörle mücadele edilemez. Terörle mücadelede pozitif sonuçlara güçlerimizi birleştirerek ulaşacağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR