Mahkeme daha karar vermeden Narin gözaltına alındı

Post date:

Author:

Category:

Sur ilçesinde özyönetim ilanı açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle haklarında açılan davanın bugün görülen karar duruşmasında hapis cezası verilen Sur Belediye Eşbaşkanı Seyid Narin, mahkeme kararından önce gözaltına alındı.

Sur ilçesinde özyönetim ilanı açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle açılan davanın bugün görülen karar duruşmasında aralarında Sur Belediye eşbaşkanları Seyid Narin ile Fatma Şık Barut’un da bulunduğu 4 kişi hakkında 11’er yıl 3’er ay hapis verilmiş ve hükmen tutuklamalarına karar verilerek yakalama kararı çıkartılmıştı.

Mahkemenin devam ettiği saatlerde Narin, eşi Vesile Narin ile birlikte DAİŞ ile girilen bir çatışmada yaşamını yitiren oğlu Ali Narin’in Yeniköy Mezarlığı’nda bulunan mezarını ziyarete gitti. Daha sonra eve dönmek üzere dolmuş duraklarına giden Narin, burada polisler tarafından durdurularak gözaltına alındı.

MAHKEME KARARINDAN ÖNCE GÖZALTINA ALINDI

Narin’in eşi Vesile Narin, kendilerini durduran polislerin eşi hakkında tutuklama kararı olduğunu ifade ettiğini belirtti. Hemen aradığı avukatının ise duruşmanın devam ettiğini ve herhangi bir kararın verilmediğini söylediğini kaydeden Narin, polislerin eşini alıp götürdüğünü söyledi. “Mahkeme sonuçlanmadan nasıl tutuklanıyor?” diye soran Narin, “Hukukun işlemediği bir yerde yaşıyoruz. Siyasi bir karardı ve karar önceden de alınmış. Söz konusu Kürt halkı olunca hukuk hiçbir şekilde işlemiyor. Umarım bir gün adalet yerini bulur” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Polislerce adliyeye götürülen Narin’in buradaki işlemlerinin ardından cezaevine götürülmesi bekleniyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR