Mahmut Önder hayatını kaybetti

Kürt medyasının emektar ismi Mahmut Önder, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kürt medyasının emektar ismi Mahmut Önder yaşamını yitirdi. Önder, bir süredir Danimarka’nın başkenti Kopengah’da kanser tedavisi görüyordu.

Mahmut Önder kimdir?

Önder 1952 yılında Diyarbakır’ın Ali Paşa Mahallesi’nde dünyaya geldi. Diyarbakır’da sendikacılık yaptı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra önce Suriye’ye oradan da Avrupa’da geçti. Önder 36 yıldır sürgünde yaşıyordu.

Mahmut Önder, Med TV, Medya TV, Roj TV ve son olarak Stêrk TV’de programcılık ve haber editörlüğü yapıyordu.

ÖNDER İÇİN BAŞSAĞLIĞI

Özgür Gazeteciler İnisiyatifi, Avrupa’da yaşamını yitiren Kürt medyasının deneyimli ismi Mahmut Önder için başsağlığı mesajı yayınladı. İnisiyatifin mesajı şöyle: “Kürt medyasının emektar ismi Mahmut Önder, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 1952 yılında Diyarbakır’ın Ali Paşa Mahallesi’nde dünyaya gelen Önder, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra önce Suriye’ye oradan da Avrupa’da geçti. Önder 36 yıldır sürgünde yaşıyordu. Med TV, Medya TV, Roj TV ve son olarak Stêrk TV’de programcılık ve haber editörlüğü yapan değerli meslektaşımız Önder’e Allah’tan rahmet, ailesine, dostlarına ve Kürt medyasına baş sağlığı diliyoruz.”

 

EN SON EKLENENLER