Maltepe Parkı ‘Adalet Mitingi’ne hazır

Post date:

Author:

Category:

Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü’nün ardından Maltepe Parkı’nda düzenlenmesi planlanan “Adalet Mitingi” için hazırlıklar tamamlandı. Mitingi alanına, uzun tutukluluk süreleri ve tahliye edilmeyen hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için “İlgili makama” şeklinde hazırlanan dev dilekçe getirildi.

Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirilen Adalet Yürüyüşü, 25’inci gününde İstanbul Maltepe’de düzenlenecek mitingle sonlanacak. Maltepe Parkı’nda bu akşam saat 18.00’da başlaması planlanan miting için tüm hazırlıklar tamamlandı. Dev led ekranların yerleştirildiği alan, “Adalet” flamaları ile donatıldı. Öte yandan alanda, yapımına dün başlanan ve uzun tutukluk süreleri ile sağlık sorunları olup da cezaevlerinden tahliye edilmeyenler için “İlgili makama” şeklinde hazırlanan dev dilekçede yer aldı.

Dilekçenin yanına ise, adaleti simgeleyen Themis Heykeli’nin resmi asıldı.

İKİ KOLDAN YÜRÜYÜŞ

Bostancı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün konakladığı Dragon Sahili’nden yapılacak yürüyüş kollarının saat 16.00’da alana alınması beklenirken, Kılıçdaroğlu’nun Dragon sahilinde 3 kilometrelik yürüyüş ile miting alanına gelmesi bekleniyor.

‘İLGİLİ MAKAMA’

Maltepe’deki alana getirilen “İlgili makama” başlıklı dev dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Pek çok devlet memuru, gazeteci ve akademisyenin yaygın ve muğlak kanıtlara dayalı tutuklanmaları, gereğinden uzun yargı süreçlerine maruz kalmaları ve açlık grevi, insanlara bile reva görülen vicdan yaralayıcı insani değerlerden uzak uygulamalar derhal son bulmalı. Yargının bağımsızlığına, siyasi erklerin iyi niyetlerine, adaletin tecelli ve tesis edeceğine inanmak için OHAL’in bitirilmesini, KHK sürecinin sonlandırılmasını, haksız ve hukuksuz yargı kararlarının derhal gözden geçirilmesini ve sağlık sorunları yaşayan tutukluların durumlarının iyileştirilmesini toplum vicdanı adına talep ediyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR