Mam Celal Cuma günü son yolculuğuna uğurlanacak

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

YNK Genel Sekreteri Celal Talabani’nin cenazesi Bağdat üzerinden Silêymanî’ye getirildikten sonra Cuma günü toprağa verilecek

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşamını yitiren Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Genel Sekreteri Celal Talabani’nin Cuma günü toprağa verileceği açıklandı.

Mam Celal’in cenaze törenine ilişkin YNK Politbürosu’nda basın toplantısı düzenleyen YNK Sözcüsü Sedî Ehmed Pîrê, Talabani’nin cenazesinin, “Cuma günü Bağdat üzerinden Federal Kürdistan Bölgesi’ne getirileceğini ve cenaze merasiminin aynı gün gerçekleştirileceğini” söyledi. Pîre, Mam Celal’in Bağdat’ta Irak eski Cumhurbaşkanı olarak bir merasimle karşılanacağını, buradan da Silêymanî’ye doğru yola çıkılacağını belirtti.

Mam Celal’in cenazesi getirilinceye kadar taziyelerin YNK Merkez binasında kabul edileceğini dile getiren Pîrê, Mam Celal’in nerede defnedileceğini ise açıklamadı.

Bağdat 3 gün yas ilan etti

Öte yandan Irak Başbakanı Haydar El İbadi, Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin vefatı dolayısıyla tüm Irak’ta 3 günlük yas ilan etti.
Talabani’nin vefatından dolayı Federe Kürdistan Bölgesi’nde ise 7 günlük yas ilan edilmişti.

HABER MERKEZİ

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR