CHP Maraş’taydı: Direneceğiz

Maraş’ta mülteci kampı kurulmasına Alevilerden ve siyasetçilerden tepkiler gelmeye devam ediyor. Nöbetin tutulduğu bölgede bugün CHP’liler vardı. CHP PM üyesi Ali Öztunç eşliğinde gelen heyet mülteci kampına karşı “direnmeye devam edeceğiz” mesajı verdi.

Maraş merkez Dulkadir ilçesine bağlı Alevilerin yaşadığı Sivrece Höyük (Terolar) Mahallesi’nde mülteciler için yapılmak istenen konteynır kente tepkiler büyüyor. Maraş Yaşam Platformu öncülüğünde başlatılan çadır nöbeti 5. gününe girerken, çevre mahallelerden de destek geldi. Direnişteki yurttaşları CHP ve HDP’lilerde ziyaret ederek destek verirken, bugün yine CHP’den pek çok önemli isim katıldı.

CHP PM üyesi Ali Öztunç önclüğünde, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Hatay Milletvekili  Birol Ertem, Gaziantep il başkanı Hayri Sucu ve Kahramanmaraş il başkanı Esat Şengül halka destek için SivriceHüyük direnişine katıldılar. Heyet açıklamasında, “Sivricehöyük’e Mülteci Kampı yapılması ikinci Maraş katliamına davetiye çıkartmaktır.” Dedi. .

.

EN SON EKLENENLER