Maraş Narlı esnafı kepenk kapattı

Maraş’ta yapılması planlanan kapma karşı tepkiler sürürken çadır nöbetinin devam ettiği bölgede Narlı esnafı  bugün boykot kararını gerçekleştirdi. Esnaf direnişe destek vermek için kepenklerini kapattı.

Maraş’ta yapılmak istenen kampa karşı günlerdir devam eden çadır eylemi devam ediyor. Avrupa’dan ve Türkiye’den binlerce kişinin destek verdiği direnişe Pazarcık Narlı esnafı kepenk kapatarak ‘kampı’ boykot etti.  Alınan boykot kararı bugün sabah 11:00 sularında gerçekleşti ve tüm gün devam edecek. Maraş/Pazarcık/Narlı’da eş zamanlı olarak esnaflar dayanışma amacıyla kepenklerini kapatırken Pazarcık halkı hala yapımı devam eden kampın yapılmaması için direnişi her geçen gün artıracaklarını da ifade ediyorlar.

Öte yandan karşı oluşlarının mülteci kampına değil Alevi köylerinin ortasına kurulan cihatçı gruplar için yapılan kampa karşı olduklarını da her fırsatta dile getirerek, “bir kez daha 78 katliamını yaşamak istemiyoruz, daha kaç kez sürgün edileceğiz…” diyorlar.

narli-esnaf-kepenek-kapatma-01 narli-esnaf-kepenek-kapatma-02 narli-esnaf-kepenek-kapatma-03

narli-esnafi-direnisi-destekliyor-kepenk-kapatma-2narli-esnafi-direnisi-destekliyor narli-esnafi-direnisi-destekliyor-kepenk-kapatma

EN SON EKLENENLER