Mardin Belediyesi AKP Gençlik Kolları’na birim açtı!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AKP Mardin Gençlik Kolları üyesi çok sayıda kişi Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde işe alındı. Kayyum Mustafa Yaman’ın “propaganda ekibi” olarak çalışan kişilerin tüm masrafları ise belediye bütçesinden karşılanıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde, bugüne kadar yüzlerce taşeron ve kadrolu işçinin işine son verilirken, birçok birim ise kapatıldı. Çıkarılan işçilerin yerine ise özellikle AKP’nin gençlik kollarında çalışanlar ile partiye yakın kişiler alınıyor. Belediyenin Halkla İlişkiler Müdürlüğü ise işçi alımının en çok yapıldığı birimlerin başında geliyor. Müdürlüğün bünyesinde bir süre önce kurulan Mardin Masa Birimi’ne bugüne kadar onlarca kişi alındı.
AKP GENÇLİK KOLLARI ÜYELERİ İŞE ALINIYOR
AKP Mardin Gençlik Kolları İl Sekreteri Esin Alatekin ve AKP Mardin Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İbrahim Homan da bu birime alınanlar arasında. Kentte bulunan Artuklu Üniversitesi öğrencilerinden, AKP adına çalışma yapan çok sayıda gencin de bu birime alındığı belirtiliyor. Ayrıca kente bağlı kayyum atanan ilçe belediyelerine işçi olarak alınıp bu birim adı altında çalışma yürüten de çok sayıda kişi bulunuyor.
KAYYUM YAMAN’IN PROPAGANDA EKİBİ
Kayyum Mustafa Yaman’ın “propaganda ekibi” olarak da adlandırılan birimde çalışanların tüm masraflarının ise belediye bütçesinden karşılandığı belirtiliyor. Belediyenin Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile birlikte ortak çalışma yapan ve kayyum Yaman’ın yanından eksik etmediği ekip, sık sık gezi programları düzenliyor. Kentin kötü giden turizmi için AKP’li belediyeler tarafından taşımalı olarak kente getirilen yerli turistlere rehberlik eden ekip, belediye bünyesindeki kültür ve sanat merkezlerinde verilen kurslara da öncülük ediyor.
KÜRTÇE GİTTİ OSMANLICA GELDİ!
Özellikle Osmanlı tarihini derslerinde sık sık işleyen ekibin görev yürüttüğü kültür ve sanat merkezlerinde, daha önce verilen Kürtçe eğitim yerine Almanca, İngilizce ve Osmanlıca kursları veriliyor.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR