Maxmur Kampı’na yönelik saldırıda siviller de zarar gördü

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Maxmur Mülteci Kampı’nda yer alan Öz Savunma Kurumu’na yönelik dün yapılan hava saldırısı sonucu kurum binası tamamen yıkıldı. Saldırıda sivil yurttaşlara ait binalar da zarar gördü

Federe Kürdistan Bölgesi’ne bağlı Maxmur Mülteci Kampı’nda, dün yerel saate göre 18.45’te meydana gelen patlamanın Maxmur Öz Savunma Güçleri’ne yönelik gerçekleştirilen hava saldırısı olduğu belirtildi. Saldırıya dair RojNews’e konuşan bir Mahmur Halk Meclisi yetkilisi, saldırıda hedef alınan Öz Savunma Kurumu’nun tamamen yıkıldığını, yine sivil yurttaşlara ait kimi binaların da zarar gördüğünü belirtti. Yapılan saldırıda yaşamını yitirenlerin olduğu belirtilirken, sayıya ilişkin bir bilgi henüz açıklanmadı. Yaralanan 3 kişinin kaldırıldığı Hewler’de bulunan Rojava Hastanesi’ndeki tedavilerine ise devam ediyor. Kampta saldırı sonrası enkaz altında kalan sivillerin olabileceği endişesiyle incelemeler sürüyor.

Saldırıda hayatını kaybedenler için ise bugün saat 15.00’da kampta kitlesel bir tören düzenlenecek.

Irak’tan açıklama yok

Halk Meclisi, saldırıdan Irak Merkezi Hükümeti ve Irak hava sahasını kullanan güçlerin sorumlu olduğunu ifade etti. Irak Hükümeti tarafından saldırıya ilişkin şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmaması da dikkat çekti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR