Meclis’te AKP’liler HDP’li vekillere saldırdı

Bugün Meclis kavgayla başladı. AKP’li vekiller HDP’li vekillere saldırdı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda 277 sayılı Kolluk Gözetimi Komisyonu kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı’nın görüşmelerinde AK Parti’liler HDP’li vekillere saldırdı. Çıkan arbedede Ferhat Encü, Ayhan Bilgen ve Çağlar Demirel hafif şekilde yaralandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Ferhat Encü’nün ilgili oturum sırasında Roboski’de katledilen 34 kişiyi hatırlatması üzerine ‘Teröristler dışarı, yeriniz hapishane’ diye bağırdığı duyuldu.

HDP’lilerin de kendini savunması üzerine AK Parti’li milletvekilleri ile yerlerinden kalkarak HDP’li vekillere saldırdı.

Mahmut Tanal, yaşanan kavgayı Periscope’dan canlı yayınladı. Tanal canlı yayınında “AKP grubu HDP grubuna saldırdı” ifadelerini kullandı.

ENCÜ: SİZDEN KORKAN SİZDEN DAHA ALÇAK OLSUN

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kolluk kuvvetlerinin katlettiği sivilleri andığım için şahsıma linç girişiminde bulundular. Neymiş kolluk kuvvetleri katletmezmiş. Öyle mi? Azıcık onurunuz olsa bunu bana demezsiniz. Zira ben 34 akrabası kolluk kuvvetleri tarafından katledilmiş bir insanım. Hani katletmezdi? Şahsıma linç girişiminde bulunmaya teşebbüs eden AKP milletvekilleri sizden korkan sizden daha alçak olsun” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bugün saat 11.00 civarında Meclis’te dokunulmazlık görüşmeleriyle ilgili oturum yapılması bekleniyor.

EN SON EKLENENLER