Mêrdin ve Sêrt belediyelerine kayyum atandı

Post date:

Author:

Category:

İçişleri Bakanlığı, Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk’ü görevden alarak yerine kayyum atadı. Sêrt Büyükşehir Belediyesi’ne dün yapılan operasyonun ardından bu sabah saatlerinde yine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandı

Hükümet Kürt Siyaseti’nin seçimle aldığı belediyeleri, milyonlarca kişinin iradesini yok sayarak kayyum atamasına devam ediyor. Bu sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi ile Sêrt (Siirt) Belediyesi’ne kayyum atandığı belirtildi.

Bakanlık açıklamasında, “Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, İçişleri Bakanlığı’nın 16.11.2016 tarihli kararı ile görevlerinden uzaklaştırılmışlardır. İçişleri Bakanlığı’nca; Mardin Valisi Mustafa Yaman Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak, Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın ise, Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmişlerdir” ifadeleri kullanıldı.

Belediye ablukada aramalar yapılıyor

Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanır atanmaz polis sabah saatlerinde belediye binasını önce ablukaya aldı, sonra arama yapmaya başladı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR