Merkel, Erdoğan’ı ‘raporla’ durduracak!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Merkel, AB zirvesinde Türkiye’nin üyelik müzakereleri konusunda herhangi bir karar beklenmediğini açıkladı. Türkiye’yle ilgili AB’den rapor hazırlamasını istediklerini duyuran Merkel’in sözleri, ‘Almanya kamuoyundan yükselen AKP hükümetinin anti-demokratik uygulamalarına karşı tutum al çağrılarını yatıştırma açıklaması’ olarak yorumlandı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumartesi günü yayınlanan video mesajında 19-20 Ekim tarihlerinde yapılacak Avrupa Birliği zirvesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Endişeli izleyici…

Zirvede Türkiye’yi gündeme getireceğini bildiren Merkel, “Çok fazla sayıda insan bize göre haksız yere cezaevinde tutuluyor ve siyasi gelişmeleri büyük bir endişe ile izliyoruz” dedi. Bu zirvede karar alınmasını beklemediklerini duyuran Merkel, “ama mevkidaşlarımın Türkiye ile ikili ilişkileri nasıl gördükleri konusundaki görüşlerini ve gerektiğinde hangi sonuçları çıkarabileceğimizi öğrenmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Merkel raporla geçiştirecek…

Merkel, ‘dinleyeceğim’, ‘izleyeceğim’, ‘rapor isteyeceğim’, ‘üyelik müzakereleriyle ilgilili karar yok’ gibi sözlerinin ardından, başta Alman kamuoyundan ve tüm Avrupa’dan yükselen ‘Türkiye’de olan bitene sessiz kalma’ çağrılarını adeta yatıştırmak istercesine şunları sözlerine ekledi: Türkiye’deki gelişmeler nedeniyle AB Komisyonu’ndan bu ülkedeki duruma ilişkin bir rapor hazırlamasını istedik.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR