Mersin Hali’nde işçiler greve gitti op

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Mersin Hal’inde paketleme ve yükleme işinde çalışan çoğunluğu kadınlardan oluşan işçiler, ücretlerine yapılan 5 TL zammı protesto ederek, greve gitti. İşveren ve grevdeki işçiler arasında yaşanan tartışmada polis, bir işçiyi gözaltına aldı

Mersin Sebze ve Meyve Hali’nde yükleme ve paketleme işinde çalışan işçiler, ücretlerine yapılan 5 TL zammı protesto ederek grev başlattı. Sabahın erken saatlerinde hal önünde toplanan çoğunluğu kadınlardan oluşan onlarca işçi, işbaşı yapmayarak halin önünde toplandı. İşbaşı yapanları da engelleyen işçiler, hal önüne zırhlı araçların sevk edilmesine rağmen grevde ısrar etti. İşçiler grevi sürdüreceklerini belirtti.

Polis 1 işçiyi gözaltına aldı

Sabah grev başlatıldıktan sonra hal içerisine giren kadın işçiler, diğer işçilerden destek istedi. Bu esnada iş yeri sahiplerinden biri kadın işçiye saldırarak onu itti. Diğer işçilerin yaşananlara tepki göstermesi üzerine ise grevdeki işçilerle işveren arasında tartışma yaşandı. Olaya müdahale eden polis ise bir işçiyi gözaltına aldı.

Toptancılar Derneği önünde bekleyişini sürdüren işçilerin dağılmasını isteyen polis, aksi takdirde müdahale edileceğini belirtti. Bunun üzerine dernek önünden ayrılan işçiler halin başka bir tarafına geçerek burada bekleyişini sürdürüyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR