MHP’li işçiye PKK propagandasından ceza

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gerger Devlet hastanesinde işçi olarak çalışan ve 2015 seneninde HDP kaza örgütü tarafından tertip eden Newroz etkinliğine katıldığı gerekçesiyle ile ilgili tahkikat başlatılan Ömer Taşkın’ın, bir gün önce bakımından işine bitirildiği bildirildi.

Taşkına yöneltilen suçlamanın “Newroz etkinliğine katmak, örgüt öncüsü Abdullah Öcalan posteri önünde poz vermek ve örgüte ait renkleri simgeleyen poşuyu boynuna takarak zafer işareti yapmak” olduğu öğrenildi.

“MHP yerine Nevroz’a Katıldım”

Gergerfirat.org’un haberine göre PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle işinden kovulan Ömer Taşkın;

“2015 seneninde Gerger HDP ilçe örgütünün tertip etmiş olduğu Newroz etkinliğine katılmamı partim MHP istedi. Bende partimin bu isteği üzerine gidip Newroza katıldım. Bilineceği üzere o dönemde sulh süreci devam ediyordu ve benim gibi yüzlerce memur Newroza katıldı.” diye konuştu.

“15 Yıldır MHP Azasıyım”

“2001 seneninden beri MHP Gerger ilçe örgütünün aktif azasıyım. MHP’den başka bir partiye gönül vermedim. Ancak o dönemde Newroz etkinliği tertip edirken bende parti kararıyla Newroza katıldım. Yaptığım işaret ve taktığım poşu tamamiyle sembolik olup ideolojik değildir. Öcalan’ın resmi altında da poz vermedim. Katılımın özeti tamamen bundan ibarettir. Bu yüzden örgütün propagandasını yapmadım.” dedi.

“Partinin Haberi Vardı”

MHP Gerger ilçe Başkanı Hasan Aslan’dan ise “Halkımızın hepsi Newrozdayken bizim katılmamamız düşünülemezdi. Temsilci olarak Ömer Taşkın ve kimi arkadaşlarımızı partimizin izleme görevlisi olarak newroza katılmalarını istedik. Başka bir deyişle partinin bundan haberi ve bilgisi vardır.” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR