MHP’nin eski yöneticileri Akşener mesajı vererek istifa ettiler

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Eskişehir’de aralarında MHP’nin eski il ve ilçe başkanlarının bulunduğu bir grup eski yönetici, partilerinden istifa etti. Eski yöneticilerin Meral Akşener’in İyi Parti‘sine geçecekleri belirtildi.

MHP’nin eski il ve ilçe yöneticileri Eskişehir Atışkan Otel’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, aralarında MHP’nin 4 eski il başkanı ile eski il başkan yardımcıları, ilçe ve belde eski başkanlarının bulunduğu 20 kişinin MHP’den istifa ettiği açıklandı.

“Türklüğün bekası için İYİ bir karar alıyor, MHP’den istifa ediyoruz”

İstifa edenler adına ortak basın açıklamasını okuyan MHP eski il başkanı Avukat Ahmet Vural, şöyle konuştu:

“16 Nisan 2016’da yapılan anayasa değişikliği halk oylaması sonuçlarına göre ülkemizi başarılara götüren ortak aklın yerini tek adamın aklı almıştır. Bu tam bir geriye gidiştir. Seçilecek tek adamın kim olduğu önemli değildir. Cumhurbaşkanı kim olursa olsun, hangi partiden olunsa olsun kararları tek adam vereceği için çok ciddi sakıncalar doğuracaktır. Dahası bu sistem iki partiye dayalı olacağı için başta MHP olmak üzere diğer partiler bütün etkinliğini kaybedecek ve zamanla yok olup gideceklerdir. Ülkenin bu aşamaya gelmesinde maalesef AKP ile işbirliğinde sakınca görmeyen MHP yöneticilerinin önemli katkıları olmuştur. Demokrasinin vazgeçilmez temel unsurlarından olan siyasi partilerin içinde de demokratik kuralların işletmesi çok önemli olup, demokrasinin olmazsa olmaz şartlarının başında gelir. MHP tüzüğünün açık hükümlerine rağmen parti içinde demokrasi kuralları bir türlü işletilememiştir. Tüzüğün uygulanması için verilen büyük mücadeleden netice alınamamıştır. Burada bulunan arkadaşlarımın her biri Başbuğ Türkeş’e ve MHP’ye sadakatle bağlı, 9 ışık ilkelerine özellikle de ‘Şahsiyetçilik’ ilkesine inanmış, partinin değişik kademelerinde il başkanlığı, ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı ve ülkücü kuruluşlarda başkanlıklar yapmış, yönetimlerde görev almış, kendisini MHP’ye adamış, bu yolda ömürlerini tüketmiş dava adamlarıdır. Tüm bu nedenlerle; ülkemizde siyasal iklimin değişmesinin dışında başka sağlıklı bir yol kalmamıştır. Türkiye’nin bu kötü gidişine dur demek, demokratik parlamenter sistemin yeniden tesisini sağlamak, Türk unsuruna dayalı üniter Türk devletinin ilelebet yaşamasını sağlamak ve Türklüğün bekası için İYİ bir karar alıyor, MHP’den istifa ettiğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR