Mızraklı: Bu zalimler pek yakında kaçacaklar

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP Basın Bürosu, Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’nın hakkına verilen cezaya ilişkin mesajını paylaştı.

140 gündür tutuklu bulunan ve görevi gasp edilen Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı hakkında “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davanın karar duruşması bu Pazartesi günü görülmüştü. Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Mızraklı’ya “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla 9 yıl 4 ay 15 gün ceza verilerek, hükmen tutukluluğuna karar verildi.

Mızraklı, mesajında “çok fazla günah ve kötülük biriktiren” iktidar elitleri için “yakında kaçacaklar” dedi.

Mızraklı’nın mesajı şöyle: “Her şeyden daha çok iyiliğe, sevgiye, aydınlığa ve barışa ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçiyoruz. Kötülüğe karşı iyiliği, karanlığa karşı aydınlığı, korkuya karşı cesareti ve çatışmaya, savaşa karşı barışı büyütme vakti.

Verilen kararlar hukukun, yargılamanın iğdiş edildiği, siyasetin sopası ve gölgesine dönüşmüş kararlardır; saygı duymuyorum. Hakikat her zaman olduğu gibi, bütün bu süreçleri bitirecek ve aydınlığa vesile olacaktır.

El ele yürek yüreğe ve omuz omuza vererek güzel yarınları müjdeleyebiliriz. Sizlere bir haberim var. Bu zalimler pek yakında KA-ÇA-CAK-LAR.

Çok fazla kötülük ve günah biriktirdiler.

İyiliğin ve güzelliğin ışıkları üzerinizden eksilmesin.”

HDP: KARARI TANIMIYORUZ

HDP de bir açıklama ile mahkumiyeti kınadı. HDP Merkez Yürütme Kurulu, Mızraklı’ya verilen cezaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Düzmece iddianameler ve asılsız iftiracı/itirafçı beyanlarıyla 140 gündür Kayseri Cezaevinde rehin tutulan Selçuk Mızraklı’ya, bugün yapılan duruşmada iktidara biat etmiş yargının aldığı kararla 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildi. Mızraklı, Diyarbakır’ın seçilmiş, hakikatli iradesi ve yüz akıdır Selçuk Mızraklı şahsında yargılanan ve cezalandırılan, bizatihi Kürt halkının seçme ve seçilme hakkıdır. Halkımızın iradesine vurulan kelepçeleri bugüne kadar tanımadık, bundan sonra da tanımayacağız. İnsanlık tarihi zorbalıkların, gaddarlıkların ama aynı zamanda onurlu mücadelelerin ve kazanımların da tarihidir. Partimiz ve halkımız zulme ve baskılara karşı güçlü bir demokrasi mücadelesini yükseltme azminden vazgeçmeyecektir.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR