Mobbing davasında ilginç savunma

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İstanbul 9. İş Mahkemesi’nde süren davada savunma yapan şirketin avukatı Gökçe Kılınç, GAP’in uluslararası bir şirket olduğu için davaya dahil edilmeye çalışındığını söyleyerek, “LGBT derneğinin isminin ve faaliyetlerinin kamuoyunda kullanılması adına davanın açıldığını düşünüyoruz” dedi.

 ‘Eşcinsel olduğumuz ima ediliyordu’

 Duruşmada tanık olarak dinlenen Özay Ö., GAP’in Kalyon Alışveriş Merkezi’ndeki mağazasında satış elemanı olarak 1,5 yıl çalıştığını söyledi.

Muharrem G. ile beraber çalıştığını belirterek, “Kolon kanseri olmam nedeniyle hastanede yatmam gerekti. Muharrem bey, hastaneye yanıma geldi. O gece hastanede refakatçim olarak kaldı. Hastalığı atlattıktan sonra işe döndüm. Muharrem beyin eşcinsel olduğuna ve benimle Bartın’da bir otelde kaldığına dair dedikodular dolaşıyordu. Mağazada çalışan birinin bu konuyla ilgili mağazamızın etik hattına mail attığını gördüm. Yöneticilerimizden Metin beyin ise bir toplantıda Muharrem beye, ‘delikanlı mısın?’ dediğini, arkadaşlarımdan duydum. Muharrem beye ve bana mobing uygulanıyordu. Sürekli eşcinsel olduğumuz ima ediliyordu” diye konuştu.

 Tanıklar dinlenmeye devam edilecek

Yargıç, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi için davayı 28 Şubat’a erteledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR