Murat Yetkin: Hükümetin Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmesi gerekir

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Hürriyet yazarı Murat Yetkin, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi ve yakınları hakkında yurt dışında hesap iddialarına hükümetin teşekkür etmesi gerektiğini söyledi.

Hürriyet yazarı Yetkin’in “Kılıçdaroğlu’nun iddialarını ortaya atmaktaki zamanlaması hükümetin dün Sarraf konusundansa bu iddiaları yalanlama konusunu öne çıkarmasına imkân tanıdı” dedi.

“Zarrrab ve benzerlerini Türkiye’de sisteme kim davet etti?”

Yetkin ayrıca ABD’de Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla’nın sanık, Rıza Sarraf’ın tanık olduğu davayla ilgili olarak da “Zarrrab ve benzerlerini Türkiye’de sisteme kim davet etti?” diye sordu.Yetkin’in “Zarrab konuştukça Türkiye utanıyor” başlıklı yazısından bir kısım şöyle:

“Zarrab’ı daha dün gibi “Türk devletinin projesi” diye, “vatansever” diye sahiplenenler, savunanlardan bazıları daha şimdiden “Zaten baştan CIA ajanı idi” demeye başlamış durumdadır; yarın başka bir örgütün ajanı ilan ederler ve “bizi kandırmış” derlerse şaşmamak gerekir.”

 “Zarrab konuştukça biz utanıyoruz”

“Belki şaşırmamak gerekir ama utanmak gerekir.Zarrab konuştukça biz utanıyoruz, ne de olsa Türkiye’nin bakanlarıdır, bankalarıdır, itibarıdır bir Türk mahkemesinde yargılanmak, aklanmaya çalışmak dururken, Amerikan mahkemesinde ortalığa dökülen. Türkiye’nin dürüst, namuslu insanları bunları duydukça utanıyor, utanmayanlar olsa da.Ve sorumuz hala geçerli: Kim bu Zarrrab ve benzerlerini Türkiye’de sisteme kim davet etti? Zarrab’ı sisteme dahil ederken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçenlerde tepki gösterdiği üzere “Beyefendi böyle istiyor” diyen olmuş muydu?”

“Hükümetin Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmesi gerekir”

“Bu şaibeli işlere neden girildi?Bir de iç siyaset notu verelim. Hayır, Meclis’te dün gece çıkan Zarrab kavgasından söz etmeyeceğim.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım dün konuşmalarını tamamen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya attığı, Erdoğan’ın bazı yakınlarının yurtdışındaki bir hesaba ABD doları aktardığı iddiasını yalanlayıp yerden yere vurmaya ayırdılar.Bence haksızlık ediyorlar. Kılıçdaroğlu’nun iddialarını ortaya atmaktaki zamanlaması hükümetin dün Zarrab konusundansa bu iddiaları yalanlama konusunu öne çıkarmasına imkân tanıdı. Bu açıdan belki de Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmeleri gerekir.Ama o bizim işimiz değil. Bizim işimiz Türkiye’deki mahkemelerin görmesi gereken işleri Amerikan mahkemesine bırakarak, Zarrab ve onun gibilerin ağzına nasıl sakız olduğumuzu içimiz ezilerek de olsa yazmaya, aktarmaya çalışmak.Son durum budur.” Kaynak: “Hükümetin Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmesi gerekir”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR