Müslim: Başarı ve zafer bizim olacak

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Onbinlerce kişinin katıldığı Frankfurt’taki Newroz’da konuşan PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, “Bugün her şey çok net ve açıktır. Düşmanlarımızı ve dostlarımızı çok iyi tanıyoruz. Hiç kimse merak etmesin; başarı ve zafer bizim olacaktır” dedi.

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, Almanya’nın Frankfurt kentinde onbinlerce kişinin bir araya geldiği Newroz Bayramı’nda konuştu.

Almanya’nın Kürt sembollerini yasaklamasını eleştiren Müslim, “Yasaklanan bizim bayraklarımız ve sembollerimiz değil Türkiye bayrakları ve terörizm bayrakları olmalı. Çünkü biz Ortadoğu’da sadece kendimiz için değil bütün insanlık için DAİŞ ve terörizmle savaştık. Direnişimiz Avrupa için, Batı için, bütün insanlık içindir. Bu yasaklamayı kınıyorum” dedi.

Konuşmasında Kürtlerin mücadelesine de değinen Müslim, şunları söyledi: “Tarihte hiçbir saldırı, ihanet ve direniş bu kadar açık olmamıştı. Bugün her şey çok net ve açıktır. Onun için bu dönemde kutlanan Newroz her zamankinden farklıdır. Bugün herkesi tanıyoruz, düşmanlarımızı ve dostlarımızı çok iyi tanıyoruz. Düşmanımız çıldırmış, her taraftan Kürtlere saldırıyor. Ama bütün bu saldırılara rağmen büyük bir direniş var. Hiç kimse merak etmesin; başarı ve zafer bizim olacaktır.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR