Müşteki polis: Demirtaş hakaret etmedi, şikayetçi değilim

Post date:

Author:

Category:

Viranşehir’de müdahaleye maruz kaldığı halde hakkında dava açılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan şikayetçi olan polis memuru, mahkemede şikayetinden vazgeçti. “FETÖ”den tutuklu polis Erdem, Demirtaş’ın kendisine karşı hiçbir hakareti ve eyleminin olmadığını söyledi.

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesine giderken Viranşehir çıkışında konvoyunun önü kesilen ve gaz bombaları, tazyikli su ile müdahale edilen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, polis memurlarının şikayeti üzerine açılan davanın 2’nci duruşması Viranşehir 1’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Demirtaş’ın SEGBİS sistemi ile katılmayı reddettiği duruşmaya avukatı Mustafa Vefa katıldı.

POLİS ŞİKAYETİNİ GERİ ALDI

Duruşma, “FETÖ” üyesi olduğu gerekçesi ile tutuklu olan ve davada müşteki olan polis memuru Mehmet Alper Erdem’in SEGBİS aracılığı ile verdiği ifade ile başladı. Erdem, ifadesinde mağdur olmadığını Demirtaş’ın kendisine karşı hiçbir hakareti ve eyleminin olmadığını söyleyerek şikayetçi olmadığını belirtti. Erdem’in ardından söz alan Demirtaş’ın avukatı Mustafa Vefa, tanıkların dinlenmesini ve müvekkili Demirtaş’ın mahkemeye getirilerek bizzat ifadesinin alınmasını talep etti.

DEMİRTAŞ’IN DURUŞMAYA GETİRİLMESİNE RET

Savunmaların ardından mahkeme heyeti, o gün Demirtaş’ın yanında bulunan eşi Başak Demirtaş ve 2 tanığın dinlenmesine karar verdi. Demirtaş’ın duruşmaya getirilmesi talebini reddeden mahkeme, duruşmayı 26 Eylül tarihine erteledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR