‘Nuriye ile Semih haklı oldukları için yanlarındayız’

0
175

“İşimizi geri istiyoruz” eyleminin 275’inci gününde bir araya gelen Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın destekçileri, bir kez daha İnsan Hakları Anıtı’na yaklaştırılmadı. Destekçiler “Nuriye ile Semih haklı oldukları için yanlarındayız” mesajını verdi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevi eylemi 155’inci gününde devam ediyor. Hem zorla Sincan Kampüs Cezaevi Hastanesi’nde tutulan Gülmen ile Özakça’ya destek olmak, hem de ihraç edildikleri işlerine dönmek isteyen kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 275 gündür aynı yerde sürdürülüyor. Her gün olduğu gibi bugün de bir araya gelen destekçiler, Yüksel Caddesi’nde bulunan ve polis tarafından abluka altına alınan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak üzere Konur Sokak’ta toplandı. Polis, destekçilerin İnsan Hakları Anıtı’na ulaşmalarına engel oldu.

‘NURİYE SEMİH ONURUMUZDUR’

Daha sonra “Nuriye ve Semih’in açlık grevi eylemi 155’inci gününde Nuriye ve Semih serbest bırakılsın” yazılı pankart açan eylemciler, Konur Sokak ile Yüksel Caddesi’nin kesiştiği alanda “Nuriye Semih onurumuzdur” ve “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız” şeklinde slogan atmaya başladı. Polis destekçilerin sesleri duyulmasın diye defalarca uzaklaşmaları yönünde megafonla anons yaptı. Destekçilerin eylemlerini devam ettirmesi üzerine eylemciler polis tarafından itilerek, Konur Sokak’tan uzaklaştırıldı.

‘ZORLA MÜDAHALE SAKAT BIRAKIR’

Polisin zorla uzaklaştırmaya çalıştığı eylemcilerden Mehmet Yılmaz, kısa bir açıklama yaptı. Yılmaz, “Nuriye ile Semih haklı oldukları için yanlarındayız. Nuriye ile Semih’e zorla müdahale edecekleri yönünde haber aldık. Eğer Nuriye ile Semih’e zorla müdahale ederlerse, her iki eğitimci de sakat kalacaktır. Biz buna müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here