Nusracılar Hatay’da dernek yöneticisi oldu!

0
210

 En son Tahrir El Şam olarak ismini değiştiren El Nusra Cephesinin komutan ve üyelerinin Reyhanlı’da bazı derneklere yönetici olduğu ortaya çıktı.

Suriye’nin İdlip kentini kontrolünde tutan ve uluslararası baskılardan sıyrılmak için sık sık isim değiştiren El Nusra Cehpesi’nin Hatay’da açık bir şekilde faaliyet yürütüyor. En son Tahrir El Şam ismini alan El Kaide kökenli örgüt, İdlib’e sınır Reyhanlı ilçesinde faaliyet yürüten yardımlaşma derneklerine yönetici ve üye yapıldığı belirtildi. Reyhanlı Yetimler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kapısının önünde El Nusra Cephesi (Tahrir El Şam) üyesi Abdullah El Horani’nin çektiği bazı fotoğraf iddiaları güçlendiriyor.

Adının yazılmasını istemeyen bir kaynak, Abdullah Horani’yi İdlip asayişinden tanıdığını, El Nusra militanı olduğunu, sadece Horani’nin değil çok sayıda Nusra komutanı ve militanının sınır kentlerindeki bazı derneklerde yönetici ve üye olarak görev aldığını aktardı.

Aynı kaynak Horani ile birlikte diğer El Nusracıların, dernek faaliyetlerinden ziyade örgüte militan kazandırma işi yaptığını, dernek yöneticiliği ve üyeliğinin sadece bir kamuflaj olduğunu kaydetti.

Horani, İdlip’te sivillere karşı sert uygulamaları ile tanınıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here