O askerin babası konuştu: Perperişan haldeyiz

Post date:

Author:

Category:

Fırat Yeşilçınar

DAİŞ çeteleri tarafından Bab yakınlarında kaçıralan iki Türk askerinin yakıldığı görüntülerin ortaya çıkmasının ardından asker ailelerinin çaresiz bekleyişi sürüyor. Yakıldığı iddia edilen askerlerden Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, engelli çocuğu ve hasta eşiyle beraber oğlundan bir haber bekliyor. Gazetemize konuşan Taş’ın tek istediği devlet yetkililerinden oğlunun akıbetine dair bir açıklama.

‘Ölü mü sağ mı bilmiyoruz’

Ailecek perişan bir şekilde beklediklerini belirten Taş, devlet yetkililerine “Bu olayın doğru olup olmadığını bize söylesinler” diyerek çağrı yaptı. 22 Aralık’tan bu yana ise bir haber alamadıklarını belirten Taş, umutlarının tükendiğini ifade ederek, “Şu anda ölü mü sağ mı bilmiyoruz. Devletten isteğimiz bize yardımcı olsunlar” dedi.

‘Sakinleştirici ile duruyoruz’

Taş, “3 aydır bize sürekli sabırlı olun, bekleyin, size bir açıklama yapılacak diyorlar. Ama kendilerini bizim yerimize bir koysunlar bakalım, bizim yerimize onların evladı olsa onlar ne yapacak. Biz anne-babayız. Oğlumun hiç yere gitmesini kabullenemiyoruz. Perpişan haldeyiz. Sakinleştirici ile duruyoruz” diyerek geçirdikleri zor günleri anlattı.

Akıbetimiz ne olacak?

“Ne kadar sürecek, bizim sonumuz ne olacak akıbetimiz ne olacak. Bize bir açıklama yapılsın. Doğru da olsa yanlış da olsa bizim kabulümüzdür” diyen Taş, tek temennilerinin yakılma görüntülerinin yalan olması olduğunu belirtti.
Baba Taş, “Oğlum şehit olmuşsa ona şehitlik unvanı verilmesini istiyorum. Yok yaşıyorsa devlet bunun için bir şey yapıyor mu. Kimse bir şey söylemiyor. Bir açıklama bile yapılmıyor” diyerek çağrısını yineledi.

‘Devlet neyi bekliyor’

AKP Iğdır Milletvekili Nurettin Aras ile geçen yıl Aralık ayında yaptıkları görüşmelerden de sonuç alamadıklarını belirtan Taş, “Hepimizin psikolojisi bozuk. Hemen hemen iki yıl oldu. Kimse bize sahip çıkmıyor. Bu konu ile ilgili hangi birim varsa Allah rızası için bir el atsınlar, bizi de bilgilendirsinler. Devlet neyi bekliyor. Engelli çocuğum ile mi uğraşayım, hasta eşim ile mi uğraşayım yoksa kayıp çocuğumu mu arayayım” diye isyan etti.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR