‘Oğlumuz kaybolmadı kaçırıldı’

Post date:

Author:

Category:

Diyarbakır’da Temmuz ayından beri kayıp olan 4 yaşındaki Miraç Çiçek’ten hiçbir iz yok

Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bağlı Kelekçi Mahallesi’nde 31 Temmuz’da bayram ziyareti için ailesiyle köye giden 4 yaşındaki Miraç Çiçek’ten o tarihten bu yana haber alınamıyor. Şimdiye kadar Miraç’a ilişkin herhangi bir ize rastlanmazken, kaçırıldığı şüphesi üzerinde duruluyor. Çocuklarının bulunmasını isteyen Çiçek ailesi ise “Kamuoyu Miraç hiç yaşamamış ve kaybolmamış gibi davranıyor. Dosyaya gizlilik kararı getirilmiş, bunun nedeni nedir?” diye sordu.

‘Neden ağlamıyorsun dediler’

Süreç içinde aileye yaşatılanlar ise başka bir işkenceye dönüşmüş. Hiçbir yere röportaj vermek istemeyen anne Firdevs Çiçek bunun nedeninin ise sunucu Müge Anlı’nın televizyon programına çıktığında kendilerine “Neden ağlamıyorsunuz” denilmesinden kaynaklandığını belirtti. Anne Çiçek, kamuoyunun Miraç’ın hiç yaşamamış ve kaybolmamış gibi davranmasına ve arama çalışmalarının sonuçsuz kalmasıyla beraber Miraç’ın kaybolmasına ilişkin dosyaya gizlilik kararının neden getirildiğini de merak ettiklerini söyledi.

Kimse bir şey demiyor’

Baba Remzi Çiçek ise dosyaya dair getirilen gizlilik kararı nedeniyle kimsenin herhangi bir bilgiye sahip olmadığını ifade ederek, “Ne savcılık tarafından ne de polisler tarafından bize herhangi bir bilgi verilmedi. Yaklaşık üç aydır benim çocuğum kayıp, fakat buna ilişkin bana herhangi bir şey söylenmedi. Bize ‘gidin evinize, bir gelişme olursa biz sizi haberdar ederiz’ diyorlar” dedi. Katıldığı televizyon programında kaybolan çocuğu Miraç’ın unutulup, konunun define avına döndüğünü dile getiren baba Çiçek, İstanbul’da 22 gün kaldıktan sonra Diyarbakır’a gönderildiklerini, kendilerine ulaşacaklarının sözünü aldıklarını ancak bir daha geri dönüş olmadığını belirtti.

‘İki kişi beni sormuş’

Devletin “Bizim gücümüz her şeye yeter” dediğini ancak üç aydır çocuğunu bulamadıklarını kaydeden baba Çiçek, gittikleri köyün sadece akrabalardan oluştuğunu, giren çıkan insanların tanıdık olduğunu ifade etti. Çiçek “Oraya gelen bir aracın olduğunu söylüyorlar, bu araç kime aittir? Bizim çocuğumuz kaybolmadı, birilerinin kaçırdığını düşünüyoruz. Çünkü oğlum kaçırılmadan yaklaşık birkaç gün önce benim oturduğum mahalleye iki kişinin gelip beni sorduklarını öğrendim. Ortada kaybolan bir çocuk var ve biz bunun akıbetini bilmiyoruz” diye konuştu.

DİYARBAKIR

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR