Okmeydanı’nda uyuşturucuya karşı yürüyecekler

Okmeydanı’nda demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler ve Alevi dernekleri artan uyuşturucu kullanımına karşı yürüyüş çağrısı yaptı.

‘SOKAKLAR 30 BİN TL’YE SATILIYOR’

“Her köşe başında uyuşturucu satıldığını görüyoruz” Okmeydanı halkı, “bazı sokakların uyuşturucu tekelleri arasında 30 bin TL’ye satıldığını biliyoruz” bilgisini verdi.

Yürüyüş çağrıcıları uyuşturucu tacirlerinin ilk hedefinin gençler olduğunun altını çizerek “Çünkü Okmeydanı dünden bugüne hiçbir baskıya boyun eğmedi, iktidarların arka bahçesi olmadı, emekçiden, ezilenden yana kimliğini her zaman korudu. Bu tür yerleşim alanları, mahalleler iktidarların işini zorlaştıran alanlar olduğundan, iktidarların icraatlarından biri de daima bu tür yerleşim alanlarını uyuşturucu ve silahlı çeteler yoluyla yozlaştırmak olmuştur. Nitekim polis desteğiyle gerçekleşen uyuşturucu trafiği bu icraatların en can alıcı örneğidir” ifadelerini kullandı.

ALEVİ ÖRGÜTLERİ DE KATILIYOR

Okmeydanlılar, 1 Ekim Cumartesi günü kitlesel bir halk yürüyüşü için çağrı yaptı. Okmeydanı Cemevi (HBVAKV), Hubyar Sultan Alevi Derneği, Munzur Çevre Derneği, ÖDP Beyoğlu İlçe Örgütü, Halkevi Okmeydanı Şubesi, HTKP Okmeydanı Temsilciliği, SODAP Okmeydanı Temsilciliği, KÖZ, DHF Okmeydanı Temsilciliği, HDP Şişli İlçe Örgütü, Yolağzı Spor Kulübü tarafından çağrısı yapılan yürüyüş Mahmuş Şevket Paşa Mh. Sağlık Ocağı önünde saat 18.00’da başlayacak.

KAYNAK: BİRGÜN GAZETESİ

EN SON EKLENENLER