Okulda cinsel istismar: Yetkililer üstünü örtüyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Başkale’den görev yapan Mustafa S. isimli öğretmenin öğrencisine istismardan tutuklandığı ortaya çıktı. Cinsel istismarın, 13 gündür Kaymakam, AKP Başkanı ve Milli Eğitim Müdürü tarafından üstünün örtülmeye çalışıldığı iddia edildi.

Van’ın Başkale ilçesinde bulunan görev yapan Mustafa S. isimli öğretmenin bir öğrenciye cinsel istismardan tutuklandığı ortaya çıktı. 12 Mayıs’ta öğrencilerin olayı diğer öğretmenlere söylemesi üzerine Mustafa S.’nin gözaltına alındığı ve ardından çıkarıldığı mahkemece “istismar” suçundan tutuklanarak Van M Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildiği öğrenildi.

BASIN SUSTURULDU

İlk günden itibaren olaydan haberdar olan ilçede görev yapan basın çalışanlarının “Başımıza bir şey gelir” diye haber yapmadığı ve İlçe Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün de aralarında bulunduğu kentteki bürokrasinin istismarın üstünün örtülmesi amacıyla 16 Mayıs’ta belediye binasında toplantı yaptığı iddia edildi. Olaya dair görüştüğümüz okul müdürü bilgi vermekten kaçınırken, saldırıya uğrayan çocuğun okuldan alındığı öğrenildi.

ÜSTÜ ÖRTÜLÜYOR

Kısa sürede ilçe geneline yayılan haber basında yer almazken, istismara maruz bırakılan çocuğun babasının korucu olduğu ve olay sonrası AKP İlçe Başkanı Muğdat Saruhan’ı aradığı belirtildi. AKP’li Saruhan’ın ise olayın üstünü örtmeye çalıştığı ileri sürüldü.

İSTİSMARA KILIF BULMAYA ÇALIŞTI

Emniyet ve savcılık ifadesinde hakkındaki suçlamayı reddeden Mustafa S., istismara kılıf bulmaya çalışarak, film izlerken ayağa kalkan öğrencinin kucağına düştüğünü savundu. Mustafa S., yine film izlerken öğrencinin elini ise “korkmamasını engellemek” amacıyla tutuğunu öne sürdü.

Mahmut Ruvanas / Müjdat Can – dihaber

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR