Okulda hırsızlıkla suçlanan öğrencilere çıplak arama

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İzmir Buca’da 3 öğrenci hırsızlıkla suçlandı. Kadın müdür yardımcıları ortaokulda okuyan kız öğrencileri çıplak aramaya maruz bıraktı. Çalındığı söylenen para bulunamazken öğrencilerin üzerinden sadece okul harçlıkları çıktı. Veliler bu olaya isyan etti.

İzmir Buca 30 Ağustos Ortaokulunda hırsızlıkla suçlanan 3 kız öğrencinin çıplak bir şekilde arandığı iddia edildi. Yeni Asır’ın haberine göre, olay 15 Mart 2017’de meydana geldi.

İddiaya göre U.K. isimli öğrencinin sınıfta 100 lirası çalındı. Bunun üzerine S.K. isimli öğrenci parayı C.V, A.P. ve R.Ş. isimli kız öğrencilerin çaldığını söyleyerek durumu okul idaresine iletti. Olayı duyan okul idaresi ise hırsızlığı ortaya çıkarmak için skandal bir yöntemi tercih etti. 3 kız öğrenci sınıflarından ders esnasında apar topar çıkarılarak Müdür Yardımcısı Gülay U’nun odasına getirildi.  Bu sırada odada bulunan Müdür Yardımcısı Zerrin S. kızlara, “Hırsızlık yapmışsınız” diyerek odanın perdelerini kapatıp kapısını kilitledi.

‘SOYUNUN’ TALİMATI

Neye uğradığını şaşıran 3 kız öğrenci, Gülay U. ve Zerrin S’nin “Soyunun” sözüyle karşılaştı. Ancak, yapılan aramalara karşın 3 öğrencinin çaldığı iddia edilen 100 lira bulunamadı. Öğrencilerin üzerinden sadece okul harçlıkları çıktı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından C.V. (14) ve annesi A.V. Şirinyer Karakoluna giderek şikayetçi oldu. C.V, “Hayatımda başıma ilk defa böyle bir şey geldi. Dünya başıma yıkıldı sanki. Ömrüm boyunca unutmayacağım utanç dolu bir anı yaşadım” dedi. Anne A.V. de benzer birçok olayın okulda yaşandığını iddia ederek, “Çocuğum hırsızlık dahi yapmış olsa kimsenin onun bedenine dokunmaya hakkı yok. Avukatımızla da görüştük. Sorumlulardan davacı ve şikayetçiyiz. Bunun dışında çocuğumun telefonunun el konulup geri verilmemesi akıl alır bir durum değil” diye konuştu.

Okul Müdürü Ergün Dur, okulda hırsızlık olayı olduğunu ancak çıplak üst arama olmadığını iddia ederek, “Biz de konuyla ilgili olarak aile hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Kız öğrencilerin kıyafetlerinin çıkartılarak arandığı gibi bir durum söz konusu değil. Okulumuz çok büyük bir okul. Herkesi memnun etmek mümkün değil” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR