Önce gözaltı sonra soruşturma!

Post date:

Author:

Category:

Ankara’da dün gözaltına alınan 16 kişiden aralarında gazeteci Kenan Kırkaya’nın da bulunduğu 9 kişi hakkında herhangi bir soruşturma dosyasının olmadığı ve bu nedenle savcı atanmasının yapılmadığı öğrenildi.

Ankara’da gün sabah saatlerinde birçok eve eş zamanlı olarak gerçekleştirilen baskınların ardından yaşanan gözaltılarla ilgili olarak herhangi bir savcının görevlendirilmediği ortaya çıktı. İki farklı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 16 kişiden 9’u hakkında yürütülen soruşturmayla ilgili olarak herhangi bir dosya olmadığı ve savcı atamasının dahi yapılmadığı öğrenildi.

Avukatlardan alınan bilgilere göre, aralarında KHK ile kapatılan DİHA’nın Ankara Haber Şefi Kenan Kırkaya’nın da bulunduğu 9 kişi hakkında “ihbar” gerekçesiyle gözaltı yapılırken, bunlarla ilgili olarak ortada herhangi bir soruşturma dosyası ve savcı atamasının olmadığı öğrenildi. Dünden bu yana soruşturma dosyasına ulaşmaya çalışan avukatlar, bugün gözaltılarla ilgili henüz bir soruşturma dosyasının oluşturulmadığı bilgisine ulaştı. Dosya olmadığı için savcı atamasının da yapılmadığı ve dosyanın gözaltı sürecinden sonra hazırlanmaya başlandığı belirtildi.

Farklı bir soruşturma dosyası kapsamında gözaltında tutulan diğer 7 kişi ile ilgili olarak ise alınan 5 günlük kısıtlılık kararı ise sürüyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR