‘Önceliğimiz Esad’ın gitmesi değil’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 ABD Başkanı Donald Trump ile görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Suriye konusundaki öncelikli tutumlarının değiştiğini belirterek; “Başkan Esad’ın çekilmesi Fransa için temel önceliği terörizmle mücadele kadar önemli değildir” dedi.

Paris’te bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, görüşmelerinin ardından basın toplantısı düzenledi.

Macron, Trump ile terörle mücadele, Suriye, Libya, Afrika’nın Sahel bölgesi ile ilgili gelişmelerde aynı görüşte olduklarını ancak küresel ısınma konusundaki görüş ayrılığının sürdüğünü bildirdi.

Sputnik’in haberine göre Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ülkesinin terörle mücadele konusunda görüşlerinin ABD ile kusursuz şekilde aynı yönde olduğunu ifade etti.

Macron, Suriye konusundaki öncelikli tutumlarının değiştiğini belirterek; “Başkan Esad’ın çekilmesi Fransa için temel önceliği terörizmle mücadele kadar önemli değildir” dedi. Trump ise Macron’a övgüler yağdırarak “Sayın Macron siz süper bir cumhurbaşkanısınız, büyük bir lidersiniz” ifadelerini kullandı.

Trump, ABD ve Rusya’nın Suriye’deki ikinci ateşkes süreci için çalıştığını doğruladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile G20 sürecinde konu hakkında temas halinde olduklarını söyledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR