‘Onursuzluğu kabul etmeyeceğiz’

0
122

İşkence uygulamalarının hakim olduğu cezaevlerinde, AKP tarafından dile getirilen ve çalışmalarına başlanan 12 Eylül uygulaması “tek tip elbise”ye karşı içerden ve dışardan tepkiler sürüyor

Renkleri dahi tasarlanan “tek tip elbise” uygulamasına ilişkin açıklama yapan Gebze Kadın Kapalı Cezaevi’nden tutsaklar, “Tabutumuz dahi çıksa tek tipleşmeyeceğiz. Hiçbir onursuzluğu kabul etmeyeceğiz” dedi.

Amaç sindirme ve teslimiyet

“Tekçilik politikasıyla hiçbir ulusu tanımayan, düzmece bir ‘darbe’ kalkışmasıyla kendi saltanatını garanti altına almaya çalışmıştır” diye devam mektupta; “Böyle bir zihniyet hızını alamayıp tüm faşist ve tekçi politikasıyla yandaşları olan ‘FETÖ’cülere karşı yönelimi gerçek dışı bir kamuflaj olup, insanlık dışı uygulamalarla özelde pilot bölge olarak seçilen birkaç bölge cezaevi üzerinde uygulayıp, sindirme ve teslim olma politikasını yürütmektedir” denildi.

‘Sonuna kadar direneceğiz’

Tutsaklar, 12 Eylül darbe döneminde direnişleriyle tarihe geçen tutsakların takipçileri olacaklarını belirterek, “Tek tip elbise dayatmasını kabul etmeyip, ‘Bedeli ne olursa olsun’ bu uygulamaya karşı sonuna kadar direneceğiz. Ve hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz. Bir kez daha yineliyoruz. Tabutumuz dahi çıksa tek tipleşmeyeceğiz. Hiçbir onursuzluğu kabul etmeyeceğiz” diyerek cezaevlerinde yaşanan işkenceye karşı da duyarlılık çağrısında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here