Orman yangınları sürüyor: 3 mahalle boşaltıldı, 3 kişi öldü

Post date:

Author:

Category:

 Denizli’de dün akşam ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle 3 mahalle boşaltıldı. Yangına müdahale için giden iş makinesinin LPG tankeri ile çarpışması sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi. İzmir’deki yangın da 4’üncü gününde sürüyor.

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde Kabaağaç mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda dün gece yangın çıktı. Yurttaşların haber vermesi üzerine Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 2 uçak, 4 helikopterle, çok sayıda arazöz ve orman işçisi bölgeye sevk edildi. Yangına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Alevlerin yerleşim yerlerine sıçrama ihtimaline karşı Kabaağaç, Tekke ve Tırkaz mahalleleri boşaltıldı.

3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
Sarayköy’deki yangına müdahale için giden iş makinesinin LPG tankeri ile çarpışması sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi.

İZMİR’DE YANGIN 4’ÜNCÜ GÜNÜNDE

İzmir’in Menderes ilçesinde ise 1 Temmuz’da makilik alanda çıkan yangın devam ediyor. Rüzgarın etkisiyle ormanlık alana yayılan yangını söndürme çalışmaları, havanın aydınlanması ile tekrar havadan ve karadan başlatıldı. Yangının yüzde 85’inin kontrol altına alındığı bölgede soğutma çalışmaları yapıldı. Havadan müdahalenin durması ile söndürülen bölgelerde yeniden alevler yükseldi. Yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR