‘Özdemir, en iyi yandaş Alevi benim, yarışında’

Yandaş Kanal A’da katıldığı Haber Merkezi programında konuşan yandaş Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir’in Alevileri tehdit etmesi büyük tepki topladı.

Özdemir,  “Buradan Alevi STK’lara seslenmek istiyorum. Akıllarını başlarına alsınlar. Bunlar bu devletin paralarıyla kurduruldu. Örtülü ödeneklerden para aldılar. Gücün yanında olmayacaksın, devletin yanında olacaksın. O yalıda oturan Alevi vakıf başkanlarına sesleniyorum. O yalıları başınıza yıkarlar, orada oturamazsınız. O paralarınızı elinizden alırlar, sizi bu Türkiye’de öldürürler” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözler kamuoyunda ve sosyal medyada tepilere yol açtı.

Konuyla ilgili olarak tepkilerini Twitterden duyuran Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği’nin Onursal Başkanı Ali Kenanoğlu Özdemir için şunları söyledi;

“Alevileri açıkça tehdit eden Özdemir Özdemir isimli şahıs, Alevi Çalıştayları sonrasında türeyen Alevi Derneklerinden birinin başkanıdır. İsmi Türkmen Alevi Bektaşi Derneği / Vakfı olan bu kurum Fettullahçı Alevi Dernekleriyle birlikte piyasaya çıkan Alevi kurumlarındandır. Bu kurumun Başkanı tehditçi Özdemir Özdemir sürekli Hükumet yanlısı açıklamalar yapar ve Alevilerce de ciddiye alınmaz. Özdemirgillere Aleviler içerisinde her dönemde rastlamak mümkündür ki inançta bunlara “Hınzır Paşa” tabiri kullanılır. Bugün Alevileri tehdit eden sözüm ona Alevi kurum başkanı Özdemir Özdemir’in derdi “en iyi Alevi yandaş benim” yarışında birinci olmak. Zira bu sıralar kimi Alevi Kurum Başkanları arasında gizliden gizliye “en iyi yandaş benim” yarışı yapanların olduğunu biliyoruz. Bugün Alevilere hakaret eden Özdemir Özdemir bir zamanlar Fetullah Gülen’e teşekkür edenlerdendi. Her devrin adamı derler bunlara.”
Ali Kenanoğlu Twitter hesabında Özdemir Özdemir’in daha evvelce Fetullah Gülen’e yönelik övgü dizdiği haberi de paylaştı.

Alevi sanatçı Hasan Ali Sezer” Alevilerin hiç bir kurumu devletin parasıyla kurulmadı.Yüzyıllardır zulme baş kaldırmış bir toplum senin tehditlerinden mi korkacak. Gel de yık evimizi başımıza” dedi. Sezer, “Her Bolu beyinin vardır bir Köroğlu korkusu” ifadesini kullandı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin eski Başkanı Kemal Bülbül de Dili Alevi Değil Özdemir için, “Üslubu Alevi değil, zır cahil bir sokak magandası ağzıyla konuşuyor. Bu cüreti devlet/hükümetten alıyor” dedi.

EN SON EKLENENLER