Özerkliği askıya alma tehdidi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Emperyal dönemin ve Franco faşizminin izlerini taşıyan politikalarında ısrar eden İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, “Katalonya’nın özerkliğinin askıya alınması ihtimaller dahilinde” açıklaması yaptı.

Özerk Katalonya Başkanı Carles Puigdemont’un bağımsızlık ilan etmesi beklenirken, ırkçılığı dayatan Mariano Rajoy, böyle bir adıma asla izin vermeyeceklerini yineledi. El Pais gazetesine konuşan Rajoy, müzakere çağrılarına da olumsuz yanıt verdi. Rajoy, bağımsızlık girişimlerinden vazgeçilmediği takdirde, Katalonya’nın özerkliğinin askıya alınmasının ihtimaller dahilinde olduğunu belirtti. Yasal düzene geri dönülmesi gerektiğini söyleyen Rajoy, Katalonya’nın İspanya’dan ayrılmasını engellemek için tüm anayasal hakların kullanılacağını söyledi.

BARCELONA

Barcelona’ya Atarız

İspanya Profesonel Futbol Ligi Başkanı Javier Tebas, Barça’yı tehdit etti. Tebas, “Katalonya’nın tek taraflı bağımsızlık ilan etmesi halinde La Liga’daki Katalan kulüpleri acil toplantıya çağıracağım. Bağımsızlığı destekleyenler, La Liga’nın dışında kalacak. Maalesef, Barcelona ve Espanyol takımlarının bulunmadığı bir La Liga olasılığı görüyorum. Eğer böyle bir şey olursa, La Liga tekrar elde etmesi çok zor bir değer kaybeder” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR