Paris ve Brüksel katliamlarının son aranan ismi Abrini yakalandı

Paris’te 130, Brüksel’de ise 33 kişinin yaşamını yitirdiği katliamların aranan ismi Mohamed Abrini, son katliamı gerçekleştirdiği Brüksel kentinde yakalandı.
Fransa’nın başkenti Paris’te 13 Kasım 2015’te 130 kişinin öldüğü katliamın aranan son zanlısı olan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de 22 Mart’ta 22 kişinin öldüğü katliam ile de bağlantısı olduğu ileri sürülen IŞİD çete üyesi Mohamed Abrini Belçika’da yakalandı.

Belçika devlet televizyonu VRT, 31 yaşındaki Belçika vatandaşı Abrini’nin 7 Nisan öğle saatlerinde Brüksel’in Anderlecht bölgesinde yakalandığını duyurdu. Abrini’nin DNA örneklerinin Brüksel saldırganlarının saklandığı iki evin yanı sıra, Paris Katliamı’nda kullanılan otomobildeki Paris Katliamı ile de eşleştiği belirlendi.

Habere göre Abrini, saldırıların diğer bir sorumlusu olduğu iddiasıyla yargılanan Salah Paris Katliamı ile Paris yolu üzerindeki bir benzin istasyonunda Paris Katliamı’da güvenlik kameralarınca görüntülendi. Abrini, saldırılar öncesi Abdeslam ile bir daire kiraladı. Saldırganlardan bazıları, Paris saldırılarından hemen önce bu dairede kaldı.

EN SON EKLENENLER