Pasdarlar ABD’ye rest çekti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İran Devrim Muhafızları Ordusu (Pasdar) ABD’nin yeni yaptırımlarına karşın, İran’ın savunma kapasitesini geliştirmeye devam ettireceğini açıkladı.
Pasdar, bir bildiri yayınlayarak, Devrim Muhafızları’nın büyük iradeyle İsrail’e karşı mücadele ederek, İran’ın savunma kapasitesini güçlendirmeye devam ettireceğini vurguladı. Bildiride, “ABD Başkanı Trump’ın İran halkına hakaret etmesi ve Devrim Muhafızları’na yeni yaptırımlar uygulaması ABD ile Siyonist Rejim’in düzenlediği bölgeyi bölme projesi ve Müslüman ülkelerinin gücünü zayıflatma planlarının boşa çıkartılmasından kaynaklanıyor ve öfkeleri ise, Devrim Muhafızları’nın sahadaki kilit rolündendir” ifadeleri kullanıldı. Trump, Devrim Muhafızlarını

“terör listesi”ne aldığını açıklamıştı.

BM Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) Ortadoğu ve İsrail-Filistin sorununa ilişkin toplantıda konuşan ABD temsilcisi Nikki Haley, İran’a karşı ABD politikalarına konseyde destek istedi. Haley, uluslararası toplumun İran’a karşı ABD’nin yaptığının aynısını yapması gerektiğini de savundu. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de, İran nükleer anlaşmasının gerekli ve muhafaza edilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR